Çeyizlik patik modeli yapılışı

Çeyizlik patik modeli yapılışı patik modelleri örgü sever hanımların en çok sevdiği ve sipariş aldıkları modeller arasında yer almaktadır. Şiş patik modellerine göre  tığ işi  modeller daha  kolay ve şık olduğunu düşünüyoruz.  Gelin patik modelleri,kare motiften patik,bayan patik yapılışı gibi bir çok tığ işi patik  sayfamızda bulabilirsiniz.İster çeyizlik ister gündelik  giymek için ayak oldukça güzel duran görselliği ile dikkat çeken  herkesin isteyeceği bir modeldir.

Çeyizlik patik modeli yapılışı yeni öğrenip yapmak isteyen arkadaşlarımız için  ise kolay bir model.Video anlatımlı olması örüp yapmanıza kolaylık sağlayacaktır.

Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı / Kolay Patik Modeli

1 tane patik ipi

2.1.75 mm tığ

37 ve 38 numara ölçülerinde

Küt burun patik ucu  veya yuvarlak patik ucu .16 zincir çekelim ve 14 tane tırabzan yapalım.1.2.3.4.5 sıraya kadar yanlardan 2 tane tırabzan arttırma yapalım 5.sırayı 48 tırabzan yapalım ve 6. sırada tek 1 tane yanlardan tırabzan arttırma ile 50 tırabzan ile patik ucunu tamamlayalım. 7. sıra modeli kuralım ve model 3 sıradan 3 modelden oluşmaktadır.Yan kısmında aynı model uygulaması ile 4 model yan için yapalım.7 model ile patik yan kısmını bitirelim.Topuk eksiltmesi ile topuğu örelim. Sık iğneyle topuğu birleştirelim.

Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı / Kolay Patik Modeli

       

Bir cevap yazın