Çiçek Motifli Battaniye Yapımı

Çiçekli motifli battaniye yapımı anlatımı sizlerle paylaşacağız. Ayrıca birleştirme nasıl yapılır anlatımını da bulacağınız örgü modelinde. Kabarık çiçekli kare motif battaniye yapımı öğreneceksiniz. Rengarenk yapabileceğiniz ve bu renklerin uyumu ile daha da güzelleşen harika bir örnek.

Kare motif battaniyelerin kabarık modelleri yapımı çok keyifli tığ örgü modelleridir. Daha önce sizlerle paylaştığımız motifli battaniyeler dışında popcorn bebek battaniyesi modelleri de görmek isteyeceğiniz kolay ama çok şık duran örgü bebek battaniyesi modelleridir.

Şimdi size iki videolu anlatım sunacağız. Birinci videolu anlatımda motifler nasıl yapılıyor anlatımını bulacaksızın. Renkler ve tığ hazırsa başlayalım… Bu battaniye renklerle daha güzel oluyor. Uyumlu renkleri seçmek ve onlarla dizayn yapmak da çok eğlenceli. Kabarık modelli battaniye modelleri ile örgü kırlent , örgü koltuk şalı, örgü diz battaniyesi yapılabilir. Çocukların örgü modellerine cep olarak tek bir parçası örülerek dizayn yapılabilir. Bir etek modelinde ya da yelek , hırka modeline cep olarak dizayn edilebilir.

 

Motif birleştirme yapımı ve bebek battaniyesi kenar motifi yapılışı anlatımı ;

 

 

 

Bir cevap yazın