Çiçekli Altıgen Model Motif Yapılışı Resimli Anlatımlı

Çiçekli motif yapılışı anlatımı sunacağız sizlere . Çiçekli altıgen motif yapılışı için resimli anlatımlı yapılışını yazımızda bulacaksınız. Bu çok şık altıgen çiçekli motif yapımı için ince koton ip kullanırsanız 2 mm tığ ile ya da üzerinde yazan numara ile yaparsanız gerçekten çok şık örgü ev aksesuarları elde edebiliriz. Bebek battaniyesi olarak da çiçekli altıgen motifli bebek battaniyesi modeli yapılışı kolay ve şık bebek battaniyesi örnekleri arasında yerini alır.

 

Çiçekli Altıgen Model Motif Yapılışı Resimli Anlatımlı

Altıgen motif yapılışı daha önce sitemizde farklı altıgen motif örnekleri yapılışı paylaşmıştık.  Onları da inceleyebilirsiniz. Çiçekli altıgen motif yapımında kullanacağınız renklerin uyumu motif yapımında ve motif kenarı için uygun rengin bulunması için çok önemli. Tığ iş ialtıgen motif örnekleri içinde kırlent modeli , koltuk şalı modeli gibi örgü ev aksesuarları örneklerini kolaylıkla ve zevkle yapabilirsiniz.

 

Yapılışı :

Kullanılan Kısaltmalar: Ch – zincir, sl kaymaz dikiş, ch – sp – zincir alan, sc – tek tığ işi, hdc – yarım çift tığ işi, dc – çift tığ işi,
Küme – burada aynı alanda birlikte çalışan 2 dc dikiş anlamına gelir.
Talimat

Sarı renkli 4’ü kullanarak ve bir halka oluşturmak için bir sr st ile birleşin.
Yuvarlak 1: Ch 3, dc halka, ch 4, (küme, ch 4) halkaya 5 defa. 1. kümeye bir sl st katılın.
2. tur: Her alanda 4ch-sp (sc, hdc, 5 dc, hdc, sc) pembe birleşin. 1. sc katılın.

3. tur: ** ch 6, 2 yaprak arasındaki bir sonraki boşlukta sc ** ** ile ** arasında tekrarlayın. Bu zincirleri yaprakları arkasına itin. İpliği sıkın.

4. tur: Her alanda 6ch-sp ve (sc, hdc, 4 dc, ch 1, 4 dc, hdc, sc) herhangi birinde koyu pembeye katılın

5. tur: Aynı st, ch 7’de ** sc’ye katılın, ch 1’de petal merkezinde, ch 7, sonraki 2 yaprak arasında sc, ch 7 ** ** ile ** arasında tekrarlayın **. Son 7’inci müsabakaya katılın ve müsabakanın başlangıcını seçin.

Yuvarlak 6: Bir sonraki 7ch döngüsünde aynı kümedeki ** (sc, ch 3, sc) kümesinde (küme, ch 3, küme), (küme, ch 3, küme) ** ** ‘dan ** etrafında. Birinci kümenin üst kısmına bir sl st ile katılın.

Yuvarlak 7: Bir sonraki 3ch-sp’de ch 3 sp, ch 3, sc’de ** (küme, ch 3, küme, ch 3, küme) (ch 5, sonraki 3ch-sp’de sc) iki kez, ch 3 , ** ** ile ** arasında tekrarlayın. 1. kümeye bir sl st katılın.

Yuvarlak 8: Bir sonraki boşluğa girin, ** ch 5, sonraki sp’de sc (ch 3, sonraki sp’de sc) 5 kez ** ** ‘dan ** 5 kez daha tekrarlayın.
Yuvarlak 9: Bir sonraki sp’de ** ch 5, aynı sp’de sc (ch 5, sonraki sp’de sc) 6 kez ** ** ‘dan ** 5 kez daha tekrarlayın

Round 10: Sonraki 5ch-sp’de (köşe boşluğu) mavi ve ** (sc, ch 5, sc, ch 7, sc, ch 5, sc), sonraki 6 boşluğun her birinde 3 sc’ye katılın ** ** ‘dan tekrarlayın * * etrafında **.

Umarım motifi beğenirsiniz. ister battaniye ister şal ister masa örtüsü yapabilirsiniz. Koltuk şalı olarak da kırlent modeli olarak da çok şık olacaktır.

 

 

Kaynak:http://thelazyhobbyhopper.blogspot.com.tr/2015/02/hexagon-with-flower.html

 

Bir cevap yazın