Çiçekli Lif Yapılışı Anlatımlı

Çiçekli Lif Yapılışı Anlatımlı

Çiçekli Lif yapılışı anlatımlı olarak yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız. Yumuşak pamuk gibi bir lif yapmak istiyorsanız doğru tarife bakıyorsunuz.

Evde her aile ferdinin mutlaka bir lifi olması gerekiyor. Lifler  zamanla aşındığından sıklıkla yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor. Her seferinde çarşıdan satın almak yerine kendiniz lif yapılışını anlatımlı olarak çok daha kolay öğrenebilirsiniz. Yeni başlayanlar için çok tatlı yuvarlak bir lif yapıyoruz. Yaptığımız lif iki gün gibi kısa bir sürede bitiyor. Öncelikle  6 numara tığ temin etmemiz gerekiyor. İki farklı renkte ip demiştik ya iplerden birisi beyaz olursa her renge uyum sağladığı için son derece mükemmel bir sonuç alabilirsiniz.

Yapılışı :

  • İlk olarak 8 zincir çekerek bir halka oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz halkanın içini tırabzanlarla 20 defa
  • Sonrasında üstüne fıstıkları yapıyoruz. Beyaz olmayan diğer rengimizle 13 tane fıstık yapıyoruz. Bir zincir çekerek fıstıkla her iki fıstığın arasına 2 fıstık dolayarak Toplamda 26 beyaz fıstık yapmış oluyoruz.
  • Şimdi diğer renge başlıyoruz ben sarı renk ip kullandım çok güzel oldu tavsiye ederim. Bir fıstık, bir zincir çekip sarı renkle devam ediyoruz. Sarı ipimizle 26 fıstık yapıyoruz.
  • Şimdi beyaz renge başlayarak 26 beyaz fıstık yaparak her deliğe 2 fıstık yapıyoruz. Alttaki fıstığımızın başına bir zincir çekip batırıyoruz. 26 beyaz fıstık daha yapıyoruz. Sonra sarı fıstıkları da 26 tane yapıyoruz.
  • Sonra tekrar 5 sıra sadece beyaz örüyoruz.
  • Lifimiz bitti bile.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir