Çiçekli Tığ işi Tencere Tutacağı Yapılışı

Çiçekli tığ işi tencere tutacağı yapılışı anlatımını adım adım resimli olarak bulacaksınız yazımızda. Mutfak dekorasyonunda örgü modelleri kullanımını arttırıp daha eğlenceli ve renkli bir mutfak haline dönüştürebiliriz mutfağımızı. Örgü yelekli mutfak havlu yapılışı ile , mutfak havlusuna mutfak havlusu kenar oyası modelleri yapılışı ile, renkli tutamaç , tutanak ya da tencere tutacağı modelleri ile mutfağımızı sevdiğimiz renkler ile dekore edebiliriz. Penye sepet yumurtalık , kapaklı penye sepet ekmeklik  gibi mutfak aksesuarları ile de hem renk katarı zhem de toparlayıcı ürünleri kendimiz yapmış oluruz.

Çiçekli Tığ işi Tencere Tutacağı Yapılışı

Tencere tutmacı yapılışı için öncelikle size şablonları vermek istiyorum. İlk şablon tamamını daha çok kenar oyasını gösteriyor. Resimlerde daha net göreceksiniz oldukça kolay ve gösterişli bir model. diğeri mutfak aksesuarı örgü modeli olan tencere tutmacını gösteriyor. Kare boşluklar çiçeklerin olduğu yerler.

50 zincir çekerek başlıyoruz. 3 lü trabzan yapıyoruz. ve aradaki zincirler hep 3 olarak örüyoruz. Şimdi adım adım resimli tığ işi çiçek motifi yapılışını görelim :

Tığ işi tencere tutmacının kenar oyası da bu şekilde yapılıyor. Resimlerde göreceksiniz zincir çekiliyor sonra ilmek kaydırma ile ilerleyip tekrar zincir çekerek kare oluşturun sonra sık iğne ile örün.

 

 

Kaynak:http://domihobby.ru/331-prihvatka-s-cvetami-i-kaymoy.html

 

Bir cevap yazın