Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Çiçekli yuvarlak lif modeli yapılışı anlatımını sunacağız sizlere. Lif modeli üzerindeki çiçek örneklerinin yapımı çok kolay. Sizler de bu güzel lif örneğini yapmak isterseniz , çeyizlik lif modeli ya da satılık lif modeli yapımı olarak kullanabilirsiniz. Hediyelik lif modeli yapımı anlatımları arayanlar için de çok uygun bir örnek. Artık ipleriniz var ise artık lif ipi değerlendirme modeli olarak da düşünülebilir.

Rengarenk bir lif örneği ve bir o kadar şık ve güzel. Her türlü nasıl kullanırsanız kullanın. Günlük kullanım için de uygun bence çocuklar çok sevecektir. Renkli şeyleri kullanmayı seviyorlar. Güzel günlerde sağlık ile kullanacağınız lif olsun. Kolay lif örnekleri modelleri arayanlara da güzel bir lif modeli yapımı anlatımı oldu. Yapılışından da kısaca bahsedelim ve videolu anlatımımızı sunalım sizlere.

Çiçekli yuvarlak lif modeli yapımı Modelimize 7 numara tığla ortadan 7 zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Bu halkanın içine aralarında 3 zincir çekerek 6 tane tekli fıstık yapıyoruz. Yıldız tekniğiyle her dilimde artırma yaparak lifimizi büyütüyoruz. İpleri içten yürüterek yapraklar yapıyoruz. Son olarak 2 sıra tek renk örüp kenar oyası olarak fıstık üzeri örümcekler yapıyoruz. Yaprakların üst kısımlarına her dilimde farklı renk kullanarak çiçekler yaparak modeli bitiriyoruz.

 

Bir cevap yazın