Çilekli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Derya Baykal Örgü Modelleri ; Çilekli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çilekli bebek battaniyesi yapılışını anlatacağız. Yapılışı çok zevkli ipi içerden yürüterek yapacağız. Bu tekniği tığ ile çanta yapılışında da kullanıyoruz wayuu çanta yapılışı diyorlar. Yine de arada ip yürütmeyi herkes bilir genelde.

Malzemeler: Kadife ip , yeşil , kırmızı ve beyaz  3 renk, 4 numara tığ. 

Çilek motifli Kadife ipli Bebek battaniyesi yapılışı : 100 zincir ile başlıyoruz. 97 adet ikili trabzan yapıyoruz 4 sıra örüyoruz.

cilekli-battaniye-yapilisi

baştan beyaz ile 8 trabzan yapıp, kırmızı ipimize geçiş yapıyoruz,koparmadan ve bu kırmızı ip ile yan deliğe 4 tane trabzan yapıyoruz aynı yuvaya. Sonra ilmek aynen kalıyor tığı çıkarıp kırmızı trabzanların başından sokup tığı ilmeğe geçirip sık iğne yapıyoruz. ve yeşil ipe geçiyoruz. 4 trabzanın içinden 3 kez batıp çıkarak tepede birleştiriyoruz ( fıstık yapar gibi, lif örmeyi bilenler bilir). Çok kolay hiç endişelenmeyin. videosunda çok net görünüyor. ipleri kesmeden içerden götürerek işleniyor. aralarda 7 tane trabzan yapılıyor. trabzanlar 2 li trabzan . 

Ayrıntılı bilgileri bunl video izleyin lütfen çok kolay tığ işi bebek battaniyesi , çilek motifli bebek battaniyesi yapılışı , kadife ip ile çilekli bebek battaniyesi yapılışı ;

https://youtu.be/RFDWHU-bHFU

 

Bir cevap yazın