ÇOCUĞA SAAT ÖĞRETME KOLAY YÖNTEM

ÇOCUĞA SAAT ÖĞRETME KOLAY YÖNTEM

Çocuğunuza saatleri öğretmek için kolay yöntemler arıyorsunuz ve kısa zamanda öğrencilere saat öğretme yöntemleri arıyorsunuz, çeyrek geçe nasıl öğretilir çocuklara buçuk saat nasıl öğretilir çeyrek kala nasıl öğretilir bu yazıda özellikle bu kolay saat öğrenme yollarını paylaşacağız.

çocuklarınıza saati öğretmenin kolay yolları

Çiçek saat yöntemi

Bu yöntem için gerekli olanlar normal dairesel duvar saati ile renkli karton.

Öncelikle kartondan çiçeğin gövde kısmını ve iki yaprağını yapıyoruz. Yaprakların uzun olanını yelkovan kısa olanda akrebi ifade edecek. Kısa yaprağın üzerine saat uzun yaprağın üzerine dakika yazıyoruz. Böylelikle çocuğunuzun akrep ve yelkovan ne anlam taşıdığını daha kolay öğrenecektir.

Şimdi Saatimizi çiçeğin merkezi olarak düşünüyoruz. Ve her beş dk’ lık kısımlara denk gelecek şekilde çiçeğin yapraklarını yarım daireler şeklinde kesip üzerilerine 00, 05, 10, 15 şeklinde dakikaları yazıyoruz. Böylece çocuklarınızın çeyrek geçe ve buçuk kavramlarını anlamaları çok kolay olacak. Çocuklar Hem eğlenceli hemde öğretici bir şekilde saati öğreniyor olacaktır

Zaman kavramını onun anlayacağı şekilde anlatın

Zaman kavramını öğretmek için çocuklarınıza akılda kalıcı uyarıcılar yapmanız gerekir.  Örneğin “Pazartesi gezmeye gidiyoruz, salı günü sevdiğin çizgi filmin günü, çarşambaları anneanneyi ziyarete gideriz.” bilgileriyle başlayarak ilk olarak zaman kavramını öğretin. Daha sonra ayrıntılara inebilirsiniz.

Mesela “Sabahları 08.30’da uyanırız, baba 09.00’de işe gider, akşam 18.00’da akşam yemeğini yeriz, saat 23.00’de herkes uyur.” Gibi.

Bir cevap yazın