Çocuk Bolero Yelek Nasıl Yapılır?

Bolero Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli bebe yünleri , pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Örmek istediğiniz ipe uygun olarak şiş tercihinde bulunabilirsiniz. Verdiğimiz ölçüler 0 -1 yaş bebekler için uygun.

Siz aynı teknikle örerek ilmek sayısını artırarak daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Önce şemayı vermek istiyorum.

İsterseniz önce arkayı başlayıp sonra önleri örebilirsiniz. Veya önce önleri örüp birleştirerek arkayı örebilirsiniz. Tercih sizin. Arka kısmı için 50 ilmek atarak başlayalım şişimize. 8 sıra haroşa ördükten sonra kenar kısımlardan 8 er haroşa orta kısım için 1 sıra düz, 1 sıra ters olarak örelim.  15 cm bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Tekrar 5 sıra haroşa örüyoruz. Bu kısma kadar olan bölümü fotoğraflarla görelim. Önler için kenarlardan sağ ve sol omuz için 17 şer ilmek ayırıyoruz. Ortada kalan ilmekleri 16 ilmekleri kapatarak bitiriyoruz. Şimdi yakının bir kısmını örmeye başlıyoruz. 4 ilmek ayrılır kol oyuntusu için. Kalan ilmekler ise ön kısım bitene kadar 4 sıra düz örgü, 3 sıra haroşa olarak örülür. Kenarda bırakılan 4 ilmek oval olmasını sağlayacak. Kalan o 4 ilmekler ise 3 sırada bir haroşa olarak örülür. Aynı şekilde diğer önde simetrisi olacak şekilde  örülüp bitirilir. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz artık.

Ön kısımdan başlamak isteyenler için yakanın bir tanesi   22 ilmekle başlıyoruz. 5 sıra haroşa örgü modeli örüyoruz. Daha sonra şemada gösterildiği gibi örmeye devam ediyoruz. Üst kısımda arkadan başlama olarak yapılan kısım anlatılmaktadır.

Şimdi farklı renk ve şekillerde süslenmiş modelleri görelim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir