Çocuk Çantası Yapımı

Çocuk çantası yapımı anlatımını bulacağınız yazımızda sizlere çok güzel bir çanta modeli sunacağız. Bazılarımızın şimdi başlasam anca bitiririm dediğini duyar gibiyim.. Bu çok güzel ve kolay yapılabilen bir çocuk hediyesi olabilir. Yiğenlerinize , öğrencilerinize, komşu çocuklarına ya da kendi çocuğunuza yapabileceğiniz güzel görünümlü ve çok beğeneceği bir çanta yapımı olacak. Hediye çocuk çantası fikirleri arasında yerini almıştır…

Çocuk Çantası Yapımı

Çocuk çantası yapımını ayrıntılı anlatımlı olarak sizlere çocuk çanta yapımı sunacağız. Kardan adam şeklinde olan bu çanta ile çocuklar masalarını toplayacaklar hem de büyük bir zevk ile. Resimlerini gördünüz, tam kışa girerken hediye edilecek bir kalemlik görünümlü çocuk çantası yapımı ile okulda okul dolabında yedek kalem , silgi yapıştırıcı gibi fazladan koyduğum yedekleri koysun diye bundan yapacağım bıdığıma.. Umarım görünce “pembe yapsaydın keşke” demez :))

Şimdi gelelim çocuk çantası örgü nasıl yapılır; ilk olarak sihirli halka yapıyoruz, içine 10 adet sık iğne yapalım. 2.sıra, her ilmeğe iki kez batın ve 20 sık iğne yapın toplamda. 3.SIRA , 20 sık iğneye her birine bir adet sık iğne yaparak tamamlayalım sırayı. 4.SIRA, 2 tek sık iğne,1 çift sık iğne ile sırayı tamamlayalım , 30 sık iğne olacak toplamda. 5.sıra, 30 sık iğneyi her ilmeğe bir sık iğne yaparak sırayı tamamlayalım 30 sık iğne toplamda koruyalım. 6. sıra, 2 tek , 1 çift batarak sık iğne yapalım arttırarak ilerleyelim ve 40 sık iğneye çıkalım. 7.sıra dan 15. sıraya kadar, 40 sık iğne olarak sırayı tamamlayalım.

İp rengini değiştirelim; 16.sıra, sık iğne ilmekleri üzerine birer adet trabzan yapalım. 17-19.sıra , 1 trabzan ilmeğe normal batıyoruz, 1 trabzan önden alarak batıyoruz. sırayı bu şekilde tamamlayalım. 20.sıra, arka ilmeklere batarak sık iğne yapalım bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 21.sıradan 25. sıraya, sık iğne olarak örelim tüm sırayı arttırma eksiltme yapmadan ve bitirelim.

Gelelim burun yapılışına , kardan adam burnu yapılışı anlatımı için , turuncu ipimizi alalım ve 5zincir çekelim, 2.zincirden başlayalım 1 sık iğne, 1 tekli trabzan yapalım sıra sonuna kadar , son ilmeğe aynı zincire iki trabzan yaparak bitirelim. Kardan adama dikin. Ağzını dilediğiniz gibi yapın dilerseniz resimlerden faydalanabilirsiniz. Gözleri dilediğiniz şekilde yapın sizin hayal gücünüze kalmış , ve tabi evde ne varsa onunla yapalım. Çantanın en üst ilmeklerinden kurdale geçiriyoruz ve çantamızın kapatma açma için kullanıyoruz. uçlarına dilediğiniz süsleri yapabilirsiniz örnekte ponpon ve kar tanesi kullanılmış.

 

 

Bir cevap yazın