Çocuk Şapka Modeli Tığ İşi yapılışı

Çocuk Şapka Modeli Tığ İşi nasıl yapılır, Çocuk Şapka Modeli Tığ İşi yapılışı resimli anlatımı

Çocuk şapkası yapmak için kullandığımız ip alize bebe yünü. Bayan atkısı yapabilmek için alizenin özel bir ipi var dantela ipi bununla da resimde gördüğünüz boyun şalını yapabiliriz.

Tığ işi çocuk şapkası yapılışını tığ işi şablonuna bakarak yapabilirsiniz resimlerin yakın resimleri de var. Bu şekilde kolaylıkla tığ işi çocuk şapka yapabiliriz. Kenarlardan kulak bölgesini ölçerek örmenizde fayda var.

Tığ işi çocuk şapkası yapılışı nda iki adet uzun ip örelim. ve bunu alttan bağlama için kullanalım. Bayan şapka yapımı nda  ise bu ipleri örmeyelim. kulak koruyucu da örmeyelim. Bu şekilde fıstıklı bayan bere yapmış oluruz.

Alize dantela gibi süslü çocuk boyunluk örmek de mümkün onun da şemasını vereceğiz. Bu şekilde kolaylıkla örebilirsiniz. Kulak korumalı bere ve şık atkısı ile takım yapmış olacaksınız. Berenin tepesine ördüğümüz çiçek görünümlü örgünün de şeması verilmiştir.

  1. şema berenin tepesine döndürerek diktiğimiz çiçek görünümlü örgünün şemasıdır.

Bu şema tığ işi fıstıklı berenin şemasıdır. fıstıkları yaptıktan sonra trabzan ile örgüyü azaltarak tepeye adar çıkıyoruz son kalan zincirlere bu çiçek görünümlü örgü modelini dikiyoruz ve tepeyi kapatıyoruz.

Bir cevap yazın