Çok Fonksiyonlu Kollu Bayan Atkı Yapılışı

Çok Fonksiyonlu Kollu Bayan Atkı Yapılışı

Resimlerini görünce çok beğeneceğiniz örgü çok fonksiyonlu kolllu bayan atkı yapılışını anlatacağız. Şema takip edip yapabilenler için çok kolay ve anlaşılır bir şema ekleyeceğim.

Resimden ve şemadan anlayabilmek için açıklamalara ihtiyaç duyanlara da özet ve anlaşılır bir açıklama yazacağım. Bayan kollu atkı tüm bayanların dolabında olması gereken bir parça malum biz çok üşürüz 🙂

Rengarenk yapıp koymak isteyenler de olacaktır. Ana renklerden yapablar da gerçekten nasıl yapacağınızı çok meral ediyorum belki küçük taşlar ve ceplerle düğmelerle incilelrle süsleyenleriniz bile olacaktır. Yada öyle bir renk akışı yapacaksınız ki hiç bir süse gerek kalmayacak. Bu hem spor hem de şık olabilir bir örgü bayan atkı modeli. Kollu şal yapılışı da denebilir aslında bu konuya. Yaptıklarınızı yollarsanız çok sevinirim.

Koldan yapmaya başlıyoruz. Şemada en solda görünen kısımdan başlıyoruz. 3 nolu şiş ile 48 ilmek atın. 33 cm genişliğinde olması gerekiyor. 20 cm uzunluğunda örün. Örgü örneği 1 ters , 1 düz olmalı lastik örgü öreceğiz.

sonra 4 numaralı şişi takın ve iki taraftan da 10 ar ilmek ekleyin. 68 ilmek olmuş oluyor toplamda 1+1 örmeye ( 1 ters, 1 düz) devam edin. 200 cm örgü boyu olana kadar örün.

sonra her iki taraftan da 10 ilmek kesin ve yine 3 numaralı şişe geçin ve 20 cm uzunluğunda 1 ters , 1 düz örün. Sonra ilmekleri kapatın. Kol kısımlarını dikin ve diğer tarları dikmeyin.

Kollu atkı şalı kullanım yani giyme şekilleri bu şekilde :

 

kolay gelsin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir