Çok Güzel Basit Tığ İşi Bebek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Videolu anlatımlı bebek yelek yapılışı nı sizlere sunacağız. Sizlerle daha önce de çok şık bebek yelek modelleri yapılışı anlatımları paylaştık. Sitemizde bulunan arama butonuna yazarak istediğiniz modelleri bulabilirsiniz. Daha az kelime ile daha çok sonuç elde edersiniz. Zaten resimli olduğu için konu başlıkları resimlerden seçerek inceleyebilirsiniz konuları.

Çok Güzel Basit Tığ İşi Bebek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Tığ İşi Kız Ve Erkek Bebek Yeleği 1tane nako lüks minnoş örgü ip 3 adet düğme 3 numara tığ 1.5 ile 2 yaş arası Yeleğe robadan başlıyoruz. 70 zincir çekelim ve 3 zincir ilave edip 4 zincire 3 lü trabzan yapalım. 1 sıra trabzan yapalım. 3 zincir ile geri dönüp kenardan 3 tane trabzan yapalım. İlmek dolayalım ve 4zincire 2 tane trabzan yapalım.4 tek trabzan yapalım ve 5 zincire 2 trabzan yapalım. Sıra sonu kadar devam edelim. Kenarda 3trabzan sırayı tamamlayalım.

3 zincir çekelim kenardaki 3 tane trabzan yapalım. 1 zincir atlayalım ve 2 zincire 1 tane trabzan yapalım. 1 zincire batalım ve 1 tane trabzan yapalım. Arada incir çekmeden kenarda 3 tane trabzana kadar devam edelim. Roba kısmını sıra tekrarı ile 11 sıra örelim.12 sırada Kol birleşimi için 24 trabzan örelim 5 zincir çekelim 37 zincirden batalım ve 1 tane trabzan yapalım.2 kol birleşimine kadar 44trabzan örelim. 5zincir çekelim ve 37 zincir sayıp 1 trabzan yapalım.Kalan zincirle trabzan yapalım ve sırayı tamamlayalım. 13 sıra kenarda 3 tane trabzan örelim. 2 zincire batalım ve 2 tane trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Bundan sonraki zincirlere 3 zincire batalım 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım devam edelim. Örnek aynı şekilde ilerlemekte. Su taşı modeli ile devam edilmektedir. Modeli 16 sırada tamamlayalım. Her 2 yan kısmına trabzan yapalım. Yaka kısmına ve etek ucuna sığ iğne yapalım. Düğme için sol taraftan 3 ilik yeri açalım.

 

 

Bir cevap yazın