Çok Kolay Patik Yapılışı Şiş İle

İki Şişle Patik Yapımı Anlatımlı

Model için 2 farklı renkte ipe ihtiyacanız olacak. Ve 4 mm şişe. Hardal rengi ve kahverengi ipi tercih ettik biz renk olarak. Örgüyü örerken kenar ilmekleri dikkate almıyoruz.

İlk olarak kahverengi ip ile şişe 18 ilmek atarak başlayalım. 1 sıra haraşo örelim. Daha sonra 2. rengimize geçiyoruz. Kenar ilmeğimizi kahverengi ile örüp 2. ilmekten sonra 13 ilmek hardal rengi ile örüyoruz. Sol şişte 4 ilmek kaldı. Ve dönüyoruz. Aynı renkle devam ederek 13 düz örüyoruz.

Bir sonraki turda kahverengi ipe geçiyoruz. Tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Bir sonraki sıraya geçtiğimizde hardal rengine geçip ( ilk ilmeğe kahve ile örüyoruz ) 9 ilmek düz örüyoruz. Ve tekrar dönüyoruz. Ve ilmekleri örmeye aynı renk ile devam ediyoruz.

Şimdi kahverengine geçiyoruz ve 1 sıra düz olarak örüyoruz. Diğer turda kenar ilmeğimizi ördükten sonra hardal rengine geçip 5 ilmek örüp dönüyoruz. Hardal ile örmeye devam ediyoruz. Tekrar kahveye geçiyoruz. Ve 1 sıra örüyoruz. Şimdiye kadar olan işlemleri ayak boyutunuza bağlı olarak aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Örgü bitince iki ucu birleştirip dikiyoruz.

Şu ana kadar olan işlemleri resimli olarak görelim.

 

Bir cevap yazın