Dalgalı Kol Modeli Nasıl Örülür?

Kazakları, hırkaları örerken artık kolları düz şekilde yapmıyoruz. Yepyeni modelimiz olan dalgalı örgü kol yapıyoruz. Sizlerle farklı fikirleri paylaşmayı seviyoruz. Yapılışı üstelik çok kolay bir teknik. Sizlere zaman zaman şiş örgü tekniklerinden bahsediyoruz. Şimdi ise birçok örgüde kullanacağınız güzel bir teknik paylaşımında bulunacağız. Örgü şapka modelleri ve yapılışlarında alttan başlıyorsanız bu tekniği başlangıç kısmında kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde etek uçlarında kullanabilirsiniz. Kazaklarda, hırkalarda , atkılar da kullanabilirsiniz. Nasıl Yapıldığını şimdi resimli olarak görelim.

 

Dalgalı Örgü Kol Modeli Yapılışı

Şişimize ilmekleri atıyoruz. Daha sonra 1 sıra düz , 1 sıra ters örüyoruz. 3. tura geçtiğimizde  1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. 4. turu da aynı şekilde 1 düz 1 ters olarak örüyoruz. 5. tura geldiğimizde en altta başladığımız kısmı yani ilmekleri attığımız kısmı söküyoruz. 6 ilmek 1 düz 1 ters ördükten sonra düz örgüyü alt sıraya kadar söküyoruz. Aşağıdan ilmeği alarak şişe takıyoruz ve örüyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını adım adım görelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın