Damla Örgü Modeli Yapılışı Videolu

Damla Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Mümkün olduğunca sizlere videosu anlaşılır modeller sunmaya ve farklı örgü modelleri hazırlamaya çalışıyoruz. Yine bu modelde onlardan biri. Şişe 4 ün katları + 1 ilave ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. Bundan sonraki ilmeği şişten çıkartmadan içinden 1 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz olarak örelim. İlmeği şişten çıkartalım.  Daha sonra 3 ilmek ters olarak örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

2.tur : Diğer tura gelince 3 ilmek düz 5 ilmek ters olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar. En son ilmeği düz olarak örelim.

3.tur : Ön yüze gelince ilk ilmeği ters olarak örelim. 5 ilmek düz, 3 ilmek ters olarak örelim. sıra sonuna kadar.

4.tur : Bu turda ikinci turun tekrarını örelim.

5.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. Şimdi iki ilmeği birlikte düz olarak örelim. 1 ilmek düz örelim. Şimdi iki ilmeği birlikte ters olarak örelim. Daha sonra 3 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrara edelim.

6.tur : Bu turu 3 ilmek düz 3 ilmek ters olarak örelim. Son ilmeği düz olarak örelim.

7.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. Daha sonra ikinci ilmeği boş olarak örmeden diğer şişe alalım. İki ilmeği birlikte tersten örelim. Boş aldığımız ilmeği o ilmeğin üzerinden geçirelim. 1 ilmek ters olarak örelim. Şimdi aynı ilmek içinden şişten çıkarmadan  1 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz olarak örelim. İlmeği şişten çıkartalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

8.tur : İlk ilmek düz olarak örelim. Daha sonra sıra sonuna kadar 5 ilmek ters 3 ilmek düz olarak örelim.

Örgünün ön yüzü ve arka yüzünün görünüşü.

Model bu şekilde örülüyor arkadaşlar. Devamını damla örgü modeli videosunda bulabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın