Dantel Çiçek Modelli Paspas Yapımı

Klasik dantel modelleri üzerinde olan bir motif çiçek modeli , onu yazlık ipler ile işlediğiniz paspasınız üzerinde görmek çok ilginç ve güzel geldi bana. Model çok kibar ve şık duruyor. Mutfak paspası modelleri , banyo paspası modelleri , salon paspası modelleri , yazlık ev paspas modelleri  ya da balkon paspas modelleri olarak kullanılabilecek bir model. Hem şık hem de kibar duruyor. Yapılmasında kulllanılan örgü teknikleri de sizlere sunulmuştur. Resimlerle adım adım neler yapılıyor püf noktaları ile paspas örgü modeli yapılışı nı resimli anlatım ile göreceksiniz.

Dantel Çiçek Modelli Paspas Yapımı

Koton ip , merserize ip , penye ip ya da ribon ip gibi paspas ipleri ile yapabileceğiniz gibi dantel ipi ile de masa örtüsü modelleri ve dantel runner modeli olabilir. Masa örtüsü olarak da kullanılan bir motif olduğunu biliyorum. Ne yapmak isterseniz yapın çok güzel örgü modelleri içinde yer alan bu örgü modeli evinize şıklık katacak.

Tığ numarası: 3.5 dilediğiniz ip ile yapabilirsiniz. 1 yumak yeterli oluyor. 40×82 cm ölçüleri.

65 zincir ile başlayın. 64 adet 2 li trabzan yapın. ve başlangıçta il zincire batıp bir ilmek kilitleme yapın köşe başlangıç noktası oluşturun. Resimleri inceleyin göreceksiniz. sonra 2 zincir çekin ve yandaki zincire batıp 2 li trabzan yapmaya başlayın. sıra sonuna kadar yapın.

motifi orijinalinden resimlere bakarak da çıkarabilirsiniz bundan sonra ya da aşağıdaki resimleri inceleyerek kareli deftere önce şemasını çıkarıp sonra örebilirsiniz. Herkesin eline göre değişir ama 65 zincir ile başlandığında paspasın ölçüsü 40×82 cm olacaktır.

 

Kaynak:http://www.croche.com.br/tapete-flores/

 

Bir cevap yazın