Dantel Görünümlü Patik Modeli Yapılışı

Dantel görünümlü patik modeli yapılışı ile sizlere çok güzel patik modeli sunuyoruz. Sizler de güzel patik modelleri yapılışı öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. El işi örgü sitesi olan sitemizde sizlerin beğenilerine sunduğumuz harika örgü modelleri var. Çoğu örgü modelinini yapılışını yabancı sitelerden de olsa alıp sizler için açıklıyoıruz. Kolay örgü modelleri , tarz örgü modelleri , yeni örgü modelleri yapımı anlatımları ile karşınızdayız.

Dantel görünümlü patik yapımı içim ister küt olan patik ucundan isterseniz de sihirli halka dediğimiz patik ucundan başlıyarak patiğimiziz yapalım. Modelimiz normal tığ işi patik yaparak oluşuyor sadece boğaz kısmına model uyguluyoruz. Normal şekilde patiğimizi normal ikili trabzan olarak devam edelim.
Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Boğaz kısmının etrafından 1 sıra trabzan geçelim. 3 zincir çekip 4.trabzanın başına sık iğne yapalım.3 zincir çekip 4. trabzanın başına 6 tane trabzan yapalım bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekip trabzan aralarına batarak modelimizi uyarlıyoruz. Dantel dörünümünü istediğiniz kadar yapabilirsiniz.
https://youtu.be/8d7wjT8g7Lw

Bir cevap yazın