Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Yine oldukça güzel , zarif bir modelden dantel masa örtüsü yapılışı hazırladık. Yuvarlak motifleri bir araya getiriyorsunuz ve ortaya şahane bir model çıkıyor. Daha öncede sizlere farklı modellerde dantellerden bahsetmiştik. Yatak örtüsü örmek isteyenler için dantel yatak örtüsü yapımı paylaştık.

Dantel runner modeli olarak da yapacağınız motifli dantel masa örtüsü yapılışından bahsettik. Buradan ona da erişebilirsiniz. Üçgen motiften yuvarlak motifli dantel yapımını paylaşmıştık. Beğendiğiniz modelleri yapabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Anlatımlı Dantel Masa Örtüsü Yapımı

Çeyiz hazırlığında olanlar için, kendilerine dantel örnekleri arayanlar için güzel bir model. Modelin yapılışı yoktu arkadaşlar. Sizler için şemaya bakarak yapılışını yazdım.

1.tur : 10 zincir çekerek halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve yanına 23 trabzan yapalım.

3.tur : 7 zincir çekerek başlayalım. Az önce yaptığımız trabzanların ortalarına batarak tığa 3 kez ip dolayalım ve tekrar 24 trabzan yapalım. Aralarda 2 zincir çekelim.

4.tur : 5 zincir çekelim ve ilk yuvaya sık iğne ile batalım. Tüm turu 5 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batarak yuvalar oluşturalım. (24)

5.tur : 4. turu tekrar edelim. (24)

6.tur : 5 zincir çekelim. İlk yuvaya tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 5 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekelim. Diğer yuvaya tığa 2 kez ip dolayarak 3 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

7.tur : 10 zincir çekelim ve bir önceki turda yaptığımız trabzanlı kısmın tepesine sık iğne ile batalım. Tekrar 10 zincir çekelim. Trabzanların tepesine batarak tüm tur boyunca aynı şekilde örmeye devam edelim.

8.tur : 7 zincir çekelim. İlk yuva içine tığa 2 kez ip dolayarak 4 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 7 zincir çekip bir önceki turda battığımız aynı yere sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

9.tur : 9 zincir çekelim. İlk yuvaya sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip 2. yuvaya sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

10. tur : 10 zincir çekelim. Aynı zincir üzerine 5. zincire sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekip ilk yuvaya sık iğne ile batalım. Tüm yuvalara batacak şekilde aynı işlemi tekrar edelim.

İlk motifimiz bitti. Şimdi şemasını görelim. İkinci motifi bitirdiğinizde son turda 5. zincir üzerine batmalı kısımlardan ekleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir