Defne Şal Modeli Yapılışı Resimli anlatımlı

Defne şal modeli yapılışı anlatımını paylaşacağımız konumuzda sizlerle çok güzel şal modeli yapılışı anlatımını yayınlayacağız. Gerçekten şal modelleri içinde yapılası bir model. Kolay şal modelleri denilince sitemizde yayınladığımız modeller içinde yerini alıyor. Şık şal modeli olarak da göze çarpıyor kıyafet tamamlayıcı şal modelleri yapılışı oldukça kolay.

Defne Şal modeli Yapımı Anlatımı

Defne şal modeli yapılışı için gerekli malzemeler; Angora ip kullanıyoruz, 5.5mm tığ ile yapıyoruz. Ölçüleri : 117cmm genişlik ve 53.3 cm uzunluk. ortadan başlıyoruz ve örererk büyütüyoruz. Gelelim defne şal yapılışı aşamaları anlatımına :

1.sıra : 7 zincir çekin. Son zincir ilmeğine trabzan yapın. 3 zincir çekin aynı ilmeğe trabzan yapın.

2. sıra : 3 zincir çekin ve dönün. 16 adet trabzan yapın.

3.sıra : 6 zincir çekin. aynı ilmeğe 1 trabzan yapın, 1 zincir çekin 2 trabzan atlayın, 3 trabzan yapın. 1 zincir çekin. 2 trabzan atlayın 1 trabzan yapın. 3 zincir çekin,aynı ilmeğe 1 trabzan yapın. 3 zincir çekin aynı ilmeğe 1 trabzna daha yapın. sonra bu  sırayla; 1 zincir çek, 2 trabzan ilmeği atlayın, 3 trabzan yapın, 1 zincir çekin, 2 trabzan atlayıp 1 trabzan yapın, 3 zincir çekin ve aynı yere 1 trabzna yapın.

4.sıra : 3 zincir çekin ve dönün. ilk deliğe 7 trabzan yapın. 1 zincir çekin alt sıradaki 3 trabzanın ortasına trabzan yapın. 1 zincir çekin, tam ortaya geldiğimizde deliğin içine 15 adet trabzan yapın. 1 zincir çekin ve alt sıradaki 3 tarbzan ilmeklerinin ortasına 1 trabzan yapın. 1 zincir çekin ve son delik içine 8 adet trabzan yapın.

Defne şal modelinin şablonu aşağıda bulabilirsiniz. Çıktı alıp ya da takip ederek ilerlediğinizde kolayca siz de yapabilirsiniz. Anlatımdan nasıl yapıldığını en azından başlangıç kısmını kolayca yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Kaynak : http://moipetelki.ru/blog/accessories/shal-kryuchkom-yuzhnaya-buxta/

 

 

Bir cevap yazın