Delikli Kalp Örgü Battaniye Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Delikli Kalp Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Şemadan takip etmek isteyenler için. Model trabzan ( dolgu ) ve zincirden oluşuyor. Model bütün olarak örülüyor. İsterseniz tek tek motif olarak da yapabilirsiniz. Bir kalp için 11 kafes veya 35 dolgu gerekiyor. Zincir sayınızı ona göre hesaplayarak yapabilirsiniz.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. + 3 zincir daha çekelim. 4. zincirden devam ederek yanından 34 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. 3. zincir üzerine trabzan yapalım. Bu şekilde 10 yuva daha yapalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz ve 1. turu tekrar ediyoruz. Yuva üzerine yuva, dolgu üzerine dolgu yapıyoruz.

3.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz. Dolgulu kısma devam ederek 16 dolgu yapıyoruz. 2 zincir çekip 3. trabzan üzerine batıyoruz. Tekrar yuva olan kısma gelene kadar dolgu yapıyoruz. Yuvalı kısma geldiğimizde 5 yuva yapıyoruz. 6. yuva içine 2 dolgu yapıyoruz. Başta ve sonda da olacak . Yani toplamda 4 dolgu. Kalan kısımları 5 yuva olarak örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Battaniyemizin temel kuruluşu bu şekilde yapılıyor. Kalan kısmı 1. şemadan ve videodan takip ederek yapabilirsiniz. Yaptığınız modelleri bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir