Dolgulu Çiçek lif Modeli Yapılışı videolu

Sizlere çok beğenilen bir lif modelinden bahsetmek istiyorum. Çiçek lif modeli. Çeyizlerinize eklemeniz gereken bir model. Benim çeyizimde vardı. Sağolsun anneciğim örmüştü. Ben daha önce lif örmedim hiç. İlk denememde başarısız olmuştum. Yeni başlayan arkadaşlar için yıldız lif örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak anlatmıştık. Hem bebek battaniyesi modeli hemde lif olarak yapılan bir model daha var. Oda yine yıldız bebek battaniyesi modeli olarak geçiyor. Ama lif olarak yapabilirsiniz çok güzel bir model. Yine sizlere daha önce bere modeli olarak paylaştığımız bir örneği lif olarak da yapabilirsiniz. Örgü şapka yapılışı lif modellerine uygun bir örnek.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Dolgulu Çiçek Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Zincir çekerek modelimize başlayalım. Artı 1 zincir daha çekip ikinci zincir üzerine sık iğne yapalım. Şimdi tığımıza ilmek alıp 5. zincir üzerine batarak ilmeği uzatalım. Tekrar tığa ilmek alıp aynı yere batıp ilmeği uzatarak çekelim. Tekrar bir ilmek alıp tüm ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip aynı yere 2 kez ilmeği uzatarak batıp örelim. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim. 5 . zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 5. zincir üzerine aynı işlemi tekrar edelim.

İpliğin rengini değiştirelim. 5 zincir çekip dönelim. Bir önceki turda yaptığımız çiçeğin ilk yuvasına tığa ilmek alarak uzun tutarak iki kez batalım. Yandaki yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar edelim. 1 kez daha aynı işlemi tekrar ettikten sonra 3 yaprağı birlikte örüp 3 zincir çekelim. Son yaptığımız yaprakla aynı yere sık iğne ile batalım. 3 zincir daha çekip kaldığımız yerden devam ederek aynı şeklide 3 yaprak daha yapalım. 3 yaprak yaptıktan sonra birlikte örmeden diğer çiçekten devam ederek 3 yaprak daha yapalım. 6 yaprak olunca hepsini birlikte örelim. 3 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip yandaki yuvadan devam ederek 3 yaprak yapıp örelim.

Aynı renkli iplikle devam ediyoruz. 3 zincir çekip dönelim. Tığa ilmek alıp hemen zincirin yanına tepe noktasına ilmeği uzatarak yaprak yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 yaprak daha yapalım. Aynı yere 1 yaprak daha yapalım. Bir önceki turda 3 zincir çekip sık iğne ile battığımız yere yine sık iğne ile batalım. Diğer çiçeğin orta kısmına gelip yaprak yaparak lif modellerini örmeye devam edelim.

Model bu kadar kolay arkadaşlar. Şimdiden kolay gelsin. Ellerinize sağlık.

Dolgu Çiçek Lif Modeli Yapılışı Youtube Video

Dolgulu çiçek lif yapılışı izle

Üstteki linke tıklarsanız video açılacaktır.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir