Düğme Modeli Yastık Yapılışı

Düğme Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Evde kalan ipleri değerlendireceğiniz güzel bir proje daha. Kırlent modelleri paylaştık sizinle daha önce de bu popcorn örgü modeline benziyor. Renkli leblebi gibi tatlı bir model. Düğme düğme top top duruyor. Popcorn örgü modellerinin bir çeşidi diyebiliriz.

Kolay bir model. Ve örmesi de zevkli. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. Evde kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Pamuklu iplerle örebilirsiniz. Biz bu modelde pamuklu iplik ve 4.5 mm tığ kullandık.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Her ilmek üzerine sık iğne yapıyorsunuz.

2.tur : Bu turda renk değiştiriyorsunuz. Bir ilmeğe sık iğne diğer ilmeğe ise önce sık iğne sonra trabzan yapıyorsunuz. Bir sonraki ilmeğe tekrar sık iğne . Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

3.tur : Renk değiştirip her ilmek üzerine sık iğne yapıyoruz.

4.tur : Bu turda 2. turu tekrar ediyoruz. Ama popcornlar birbiri arasına geliyor. İlk ilmeğe sık iğne yapıyoruz. Sonra aynı yere trabzan yapıyoruz. Ve bir sonraki ilmeğe sık iğne yapıyoruz. Bir sonrakine aynı yere 1 sık iğne , 1 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Kenarda kalan iplikleri saklıyoruz. Daha sonra arka kısmına , isterseniz örgü de yapabilirsiniz, kumaş geçiriyoruz. Kırlentin tüm çevresine birkaç tur sık iğne dolanıyoruz. İster minder olarak , ister kırlent olarak kullanıyoruz. Hoş bir model oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir