Düğmeli Bebek Kazağı Modeli Anlatımı

Düğmeli Bebek Kazak Modeli Nasıl Yapılır ?

Bebek kazağı yapılışı anlatımı ayrıntılı ve bol resimli olarak konumuzda işliyoruz. çok kolay bir şekilde bebek kazağı yapabileceksiniz. Boynu kaç ilmek kesiliyor diye bir şey yok.

Dikişsiz örgü bebek kazağı yapılışını öğrenebileceğiniz ayrıntılı anlatımlı konumuzda anlaşılır olabilmesi için bol resim kullanılmıştır.

Malzemeler

  • Yünlü iplik ( 150 gr )
  • 1,5 cm çapında 4 adet düğme
  • 5.5 mm misinalı şiş

Şişe 30 ilmek atarak başlayalım. Ve 16 cm oluncaya kadar haroşa örgü modeli örelim.

16 cm yüksekliğe ulaştıktan sonra kenar kısımlardan kollar için 25 ilmek artırma yapalım.

1 sıra ördükten sonra bu noktada örgüyü 3 e ayırıyoruz. Kenar kısımlardan 35 er ilmek orta kısımdan 10 ilmek. Bu orta kısımda olacak 10 ilmeği bir ipe veya başka bir şişe geçirebiliriz. Yaka kısmı için.

Kolları örmeye başlayalım. Az önce 10 ilmek olarak ayırdığımız ilmeklerden resimde gördüğünüz gibi 2 tanesini de örelim 35 ilmeğin içine katarak. 8 cm olanak kadar kolları örelim.

 

Şimdi iki kolun arasına 10 ilmek atarak birleştirelim.

Toplamda 16 cm olacak şekilde örmeye devam edelim. Daha sonra kenar kısımları bitirelim ve ortadan 25 ilmek ayıralım. Ve ayırdığımız bu 25 ilmeği de 16 cm olacak şekilde örelim.

Örgünün yan kısımlarını ve  kol kısımlarını dikelim.

Şimdi ilk başta ayırdığımız 10 ilmeği örelim. Yanlardan sağdan ve soldan 2 şer adet düğme için ilik yaparak örgünün boyuna ulaşana dek örüp bitirelim. Daha sonra düğmeleri alt tarafa ilik hizasına dikelim.

Ve sonunda örgü kazak bitti. Çok şık oldu. Mutlu günler dilerim.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir