Ejder Kuşu Örgü Şal Yapılışı Anlatımı

Örgü şal modelleri içinde üçgen şal modelleri yapılışı yanında dikdörtgen şal modelleri yapılışı da sitemizde oldukça fazla sayıda anlatımlı şal modelleri bulunmaktadır. Yeni şal modeli yapılışı anlatımları ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Ejder kulu şal modeli yapılışı anlatımını aşağıda bulacaksınız. kolay gelsin..

Ejder Kuşu Örgü Şal Yapılışı Anlatımı

Öncelikle ejder kuşu şal yapılışı için gerekli malzemeleri söyleyelim : resimlerde gördüğünüz örgü şal ip özellikleri : %56 pamuk, %44 akrilik dir. Dilediğiniz ip ile örebilirsiniz. Resimdeki görüntü için bu özellikteki bir ipe yakın özellikler de ip kullanabilirsiniz. Ölçüleri : 170 x 120 x 100 cm civarında olacaktır. 3.5mm tığ öneriliyor deliklerin büyük ve daha yumuşak bir dokusu olması için daha büyük tığ numaralarını deneyebilirsiniz. İpin önerdiği tığ numaralarını da dikkate alın . Tarifteki trabzanlar 2 li trabzandır.

1.sıra : 4 zincir çekin,son zincir ilmeğine 2 adet trabzan yapın.

2.sıra: 4 zincir çekin ve dönün. Zincirin yanındaki ilmeğe 1 trabzan yapıp 1 zincir çekin. Son zincir ilmeğine 1 trabzan yapın. ( 2 delik oluşuyor)

3. sıra : 2 zincir çekin ve dönün. ilk deliğe 1 trabzan yapın sonra alttaki trabzanın tepesine 1 trabzan yapın ve ikinci delik içine 4 adet trabzan yapın.

4.sıra : 4 zincir çekin ve dönün. yanındaki ilmeğe 1 adet trabzan yapın. sonra 1 zincir çekip alttan 1 trabzan ilmeği atlayarak 1 trabzxan yapıntam 3 tane . Trabzanları yaparken önden alarak trabzan yapalım. sadece bu tur için geçerli. Diğer turlarda belirtilince yapın. ( 4 delik oluştu)

5.sıra: 2 zincir çekin , dönün. yanındaki ilmeğe 1 trabzan yapın. sonra trabzanlar üzerine 1 trabzan yaparak ilerleyelim deliklere 1 trabzan yaparak ilerleyelim son deliğe 4 trabzan yapalım.

Anlatılan bu sıraları sayıları artarak devam ediyoruz ve istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. bittiğinde kenarlarını sık iğne ile geçin. en son sırayın alt kısmını ilmek kaydırma yaparak örüyoruz.

 

dragon-belly-shawl-english2 modelin ayrıntılı yapılış resimlerini ve ingilizce açıklamasını buradan görebilirsiniz.

 

 

Kaynak :https://mijocrochet.wordpress.com/2017/08/29/dragon-belly/

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın