Emniyet Kemeri Örgü Modeli Yapılışı

Şimdi sizlere son moda örgü örneklerini paylaşmaya devam derken emniyet kemeri örgü modelini sunacağız. Tarifte ölçüleri ile birlikte verilmiştir. Sizler de kendi zevkinize uygun renk ve desen çalışabilirsiniz.

Orijinal emniyet kemeri” deseni, kelebek emniyet kemeri ve asimetrik emniyet kemeri oluşturan ara bağlantılardan dolayı “katı” görünmektedir. Fakat bu örüntüyü örmek zor değildir ve bu aynı zamanda özgünlüğüdür.

Tabii ki, ürünü bu desenle tek başına örmek tavsiye edilmez – çok hantal görünecektir. Ancak bitirmek veya merkezi bir desen olarak kullanmak oldukça uygun bir çözümdür.

Orijinal Örgü” modelinin desenini bağlamak için, konuşmacıların üzerine 15ile bölünebilen ilmek sayısını yazın , desenin simetrisi için 3 ilmek ve 2 kenar ilmekleri (30 + 3 + 2 = 35) ekleyin . Ve öreceğiz:

“Orijinal emniyet kemeri” deseninin şablon şeması 

“Orijinal emniyet kemeri” deseninin açıklaması

  • 1., 3., 5. sıralarda –  3 sıra, * 3 sıra , 12 yüz *, sıra 3 sıra ;
  • 2. ve hatta tüm sıralarda –  desen tasarımına göre örüyoruz;
  • 7. sırada –  * 3 purl, 6 ilmek sağa geçiyoruz ( 3 ilmek için ek bir iğneyle çıkardığımız 3 ilmek, 3 ön ilmek , sonra 3 iğne ek bir iğne ile örüyoruz), 6 ilmek LEFT geçiyor ( işten önce ek ilmek için çıkardığımız 3 ilmek , 3yüze örün , daha sonra bir satır 3 purl sonunda, ek örgü iğneleri olan yüz 3 ilmeklerini örün *)  ;
  • 9. sıradaki –  * 3 cüzdanda, 6 ilmek, LEFT’e geçilir ( çalışmadan ÖNCE yardımcı iğne ile 1 ilmek çıkarılır, 5 yüz, sonra ön ilmek yardımcı iğne ile örülür), 6 ilmek, DOĞRU ( yardımcı ilmek ile çıkardığımız 5 ilmek 1 yüz, sonra sıradan 5 purl sonunda 5) önden bir yardımcı iğne ile önden * örgü;
  • 11. satırda – 3. satırdaki  deseni tekrarlayın .

Ve sonuç harika.. Bu örgü modelini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın