Erkek Bebek Yeleği Yapılışı Anlatımlı Resimli

Erkek Bebek Yeleği Yapılışı Anlatımlı Resimli

Kız bebek yeleği olarak da kullanılabilir, ancak model erkek bebeklere de gider. Sanırım renk seçimimiz ve yapacağımız örgü tekniği belirliyor bunu. Yapacak olanlara kolay gelsin gayet kullanışlı bir model .

Örmeye kemer kısmından başlanıyor diğer bütün örme şekillerinden farklı olarak yeleği yandan örmeye başlıyoruz. sol önden başlayıp sağ önde bitiriyoruz. Değişik şekilde örülüyor. Kolaylığı buradan geliyor tek parça örgü bebek yeleğinin.

Kemerli kolay bebek yeleği yapılışı anlatımı ;

Bebe yünü 1 adet 

 Şiş No: 4

Üç ilmek başlanır, iki yandan arttırarak 9 ilmek olana kadar haraşo örülür.9 cm. ördükten sonra iki yandan 4’er ilmek bırakılıp, ortadaki 1 ilmeğin iki yanından arttırılarak 52 ilmek olana kadar haraşo örmeye devam edilir.Daha sonra örgünün iki tarafında bırakılan 4’er ilmek haraşo arada kalan 48 ilmek 4 sıra düz 4 sıra ters olarak 20 sıra örülür.

Baştan 9 ilmek örülür, 14 ilmek kesilip kol yeri açılır.4 ilmek örülür, 7 ilmek kesilip, kuşak yeri açılır.Kalan ilmekler örülür.Bir sonraki sırada kesilen 4 ve 9 ilmek, şişe ilmek atarak kapatılır.56 sıra iki yanda 4’er ilmek haraşo ve arada kalan ilmekler 4 sıra düz 4 sıra ters olarak örülür.

Baştan 9 ilmek örülür, 14 ilmek kesilip ikinci kol yeri açılır, kalan ilmekler örülüp, sonraki sırada kesilen 14 ilmek şişe ilmek atılıp kol yeri kapatılır.16 sıra örülüp, iki yanda 4’er ilmek haraşo örülüp haraşoların bittiği yerden kesilerek 9 ilmek kalana kadar örülür.

Kalan 9 ilmek 9 cm. örülüp, 3 ilmek kalana kadar iki yandan kesilir.Son 3 ilmek bir alınarak örgü bitirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir