Erkek Çocuk Beresi Yapılışı Ayrıntılı Resimli Anlatım

Erkek Çocuk Beresi Yapılışı Ayrıntılı Resimli Anlatım

Erkek çocuk beresi yapılışını ayrıntılı olarak resimlerle tam 64 adet resimle ponpon yapım aşaması dahil anlatılmıştır. Erkek bebek şapkası üzerindeki örgü örneği çok şık duruyor. ve önce bu örgü örneğinin yapılışını anlatmak için 26 ilmek atılıyor ve resimlerle ayrıntılı bir şekilde bu örgü örneğinin yapılışı anlatılıyor.

Çift taraflı bere yapılışı

Erkek çocuk beresi soğuk kış günleri için özel olarak tasarlanmıştır. iç astarı bulunmaktadır ve içi düz örgü ile örülmektedir. İnce ip kullanılmış Angora iplerden ancak iki kat yapılarak örülmüştür. 3,5 numara şiş kullanılmıştır.

Şimdi erkek çocuk beresi yapılışına geçelim. Öncelikle dediğim gibi örgü erkek beresi üzerindeki örgü örneğinin yapılışını paylaşacağız. 26 ilmek ile başlanıyor.

Resimleri takip ederek modelin yapılışını öğrenebilirsiniz. Şimdi erkek beresinin yapılışına geçelim. Kime örecek iseniz onun baş çevresine uygun sayıda ilmek atın. ince iplerde yetişkinler için 130 ilmek gibi bir sayı olabiliyor. Çocuklar için 1 yaşa kadar 86 ilmek 2-3 yaş 96 ile 105 ilmek arası. 5-6 yaş çocuk 126 ilmek.

zincir çekip içinden ilmek çıkararak da ölçüyorum ben bazen . Yada ipin üzerinde kaç ilmek atınca kaç cm yapıyor yazar onu takip ederek de ölçünüzü çıkarabilirsiniz.

Yapmak isteyenler için ayrıntılı resimlenmiş erkek çocuk beresi yapılışı anlatımı :

burada astarını yapıyoruz bere çift katlı olacak.

astarı da kesip diktikten sonra tepesini içe katlıyoruz.

6 adet model uygulanmış berenin tamamında.

 

Kulak koruması için ilmek çıkartıyoruz ve kenarlardan keserek azaltıp ucuna zincir çekerek bağlama ipi de yapıyoruz. Erkek çocuk beresinin kulak koruması ve bağlama ipini de yapmış olduk. sıra ponpon da.

bere çift taraflı olarak da kullanılabilir. burası berenin iç kısmı aslında.

düz olarak da kullanmak isterseniz ponponsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın