Eski Tshirtten ( Tişörtten ) Yastık Yapımı

Eski t-shirt ten yastık yapılışı anlatımını bulacağınız yazımızda sizlere eski penye yazlık giysilerinizi değerlendirme fırsatı sunuyoruz. Çok güzel bir proje ile geri dönüşüm projesi olarak okullarda bile yapabileceğiniz çok faydalı bir etkinlik çünkü dikiş yok iğne yok. Sadece düğüm atarak yapılıyor. 3.sınıf ve 4.sınıf etkinliği olabilir. Düğüm atmayı öğrendiklerinde harika şeyler ortaya çıkacağına eminim .

Eski tişört ile yapılabilen yastıklar aynı zamanda kullanmadığınız eski kıyafetlerden de yapabilirsiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan bir kalıp , ister yıldız ister kalp olsun kalıbınız yastık ölçüsünde olsun. Ne büyüklükte bir yastık istiyorsanız o kadar olsun.

Kalıbınızı kullanacağınız kumaş üzerine koyun ve etrafından belirli bir mesafede kumaş bırakarak kesin ve sonra onu da parmak kalınlığında kesin, iki parçayı üst üste koyun , çubukları karşılıklı olarak birbirlerine düğüm atarak birleştirin dolduracak kadar bir boşluk bırakın sonra yastığı doldurun, ardından tüm kesilen parçaları karşılıklı düğüm yaparak birleştirin. Yastık hazır.

 

Bir cevap yazın