Farklı Bebek Battaniyesi Yapımı

Şimdi sizlere farklı ama kolay bebek battaniyesi yapılışı anlatacağız. Videolu anlatımda bu farklı bebek battaniyesinin yapılışı ayrıntılı anlatımlı olarak sizlere sunulmuş. Farklı renklerle yapabileceğiniz bu battaniye çocuğunuz ayaklanana kadar ve hatta sonrasında bile çok işinize yarayacak. Bebek  battaniyesi örüp satışını yapanlara bir sözüm yok ölçü konusunda bir ayarları vardır ancak yeni başlayanlar için başlangıç sayısı bilmek önemli.

Orta kalınlıkta bir ip ile 4 no tığ ile 90 zincir çekerek başlanır tığ işi bebek battaniyesi başlama zincir sayısı budur. Siz biraz büyük olsun 3-4 yaş civarında da faydalanırım derseniz 100 – 110 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Zinciri çektikten sonra ölçüye bakın büyüklük küçüklük belli olur. Zevkinize göre bir bebek battaniyesi ördükten sonra ona uygun bir battaniye kenarı modeli beğenin ve yapın.

Battaniye kenarı olarak ponpon yapmak isterseniz tığ ile ponponlu battaniye kenarı yapılışına bakabilirsiniz. Ya da dilerseniz farklı battaniye kenarı modelleri incelemek isterseniz sizinle daha önce paylaşmış olduğumuz battaniye kenarı modellerine bakabilirsiniz.  Çok düz bir model yapıyorsanız biraz renklerndirerek kenar yapmak isterseniz yine sizlerle paylaştığımız fil battaniye kenarı yapılışı konusuna bakabilirsiniz.

 

Şimdi sizlere bahsettiğimiz farklı battaniye modeli yapılışı videolu anlatımını izleyelim :