Farklı Burgu Modeli Yapılışı

Farklı Burgu Modeli Yapılışı

Bu örgü burgu modeli erkek örgü modellerinde kullanılıyor genelde. Bayan örgülerinde de var tabi ama erkekler için de uygun.

Modelimiz 12 ilmekten oluşuyor ve 8 sıra da bir tekrar ile örülüyor. İsterseniz bu sekiz sırayı anlatayım. Modelinize başlarken 12 nin katları bve bırakacaksanız +1 kenar ilmeği veya kenar yapacaksanız + kenar ilmeği olarak başlamanız ona göre hesaplamnanız gerekıyor başlangıç ilmeklerinizi.

örgü burgu modelin yapılışı :

1.sıra: tüm ilmekler düz.

2. sıra : tüm ilmekler ters.

3.sıra : *3 ilmek örmeden al ve örgünün ön tarafında beklet, 3 ilmek düz ör, 3 ilmek ayırdığınız ilmeği düz örün, 6 düz örün* sıra sonuna kadar bunu tekrarlayın.

4.sıra : tüm ilmekler ters.

5.sıra : tüm ilmekler düz.

6.sıra : tüm ilmekler ters

7.sıra : 6 düz , 3 ilmek örmeden şişten çıkarın ve bir ayraca takın örgünün arka tarafında bekletin, 3 düz örün, 3 ilmek ayraçtakini örün, * bu işlemi sıra sonuna kadar tekrarlayın. ( * işareti içinde yazılı işlemleri işlem sırasına göre sıra sonuna kadar tekrarlayın)

8.sıra : tüm ilmekleri ters örün.

sonraki sıra 1. sıradan başlayarak yine sıraları takip edin. Aynı işlemleri yapın. Örgü yelek modeli, örgü hırka modeli istediğiniz örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Herkese kolay gelsin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir