Farklı Çeyizlik Yelek Modeli Yapımı Anlatımlı

Farklı model çeyizlik yelek modeli yapımı anlatımını sunuyoruz sizlere. Yapılışını da yapandan okuyacaksınız. Çok güzel farklı bir tığ örgü modeli olmuş. Fıstık tarzı çiçek yaprağına benzeyen güzel bir model yapılmış ve dalgalı bir yapı onu izliyor. Düz bir model değil hareketli bir model olmuş çeyizlik yelek modellerinde bu hareketlilik şıklık katıyor.

Yapmak isteyenler kolayca yapabileceklerdir. Yapılşını izledikten sonra özellikle yeni deneyecek olanlar için söylüyorum acemilik biraz gitmiş oluyor. Eskiden annelerimiz komşularımız gösterirdi yapılışını onların eline bakarak yapmaya çalışırdık. Teknoloji sağolsun şimdi hangi şehirde olduğunu bilmediğimiz insanların anlatımları ile hatta bazen farklı ülkelerin videolu anlatımlı örgü modelleri yapılışından öğrendiğimiz örnekleri örebiliyoruz. Bu farklı örgü modeli ile şal modeli yapımı olarak da kullanabiliriz.

Yelek Ve Şal Modeli 43 + 1 zincir üzerinden model anlatımı yapılmıştır.Model zincir üzerine kurulmuş isteyen zincir trabzan yapabilir. Gelelim model anlatımına.44 zincir çekelim.Üzerine 4 tane zincir ekleyelim ve 5 zincire batalım.1tane 3 lü trabzan yapalım. Kenar kısmına 6 tane trabzan yapalım. 3 tane zincir çekelim. Alt zincir den 7 batalım ve buraya 5 tane trabzan yapalım. 3 tane zincir çekelim ve aynı zincire 5 tane trabzan yapalım. 3 tane zincir çekelim. 7 zincire batalım. Yan yana 6 trabzan yapalım. Sıra boyunca bu işlemi devam ettirelim.3 tane zincir çekelim bir üst sıraya geçelim. Kenar trabzanlarını yapalım. 3 tane zincir çekelim. 5 tane trabzanın düz tarafından içten batmalı 5 tane trabzan yapalım. 3 tane zincirle birlikte yuvaya 3 fıstık aralarına 2 zincir çekelim. Diğer trabzan aynı yapalım sırayı tamamlayalım. 3 zincirle bir üst sıraya geçelim. Kenar trabzanları yapalım. 1tane zincir çekelim. Trabzan içinden batalım 2 ilmek çekelim. İlmek dolayıp içinden batıp trabzan yapalım. 2ilmek çekelim. 5 tane trabzanı aynı yapalım. Tığ da 6 ilmeği toplayalım.3 tane zincir çekelim. İlk fıstığın tepesine 5 tane trabzan yapalım 3 zincir çekelim. 3 fıstığın tepesine 5 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim sıradan 6 trabzan yapalım. Bu sırada 1modeli bitiriyoruz. 2 modelin ilk sırasını fıstık üzerine yapıyoruz. Sırasıyla modeli örüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir