Farklı Yatak Örtüsü Kare Motif Modeli

Farklı kare motif modeli yapımı anlatımı nı sizlerle paylaşacağız. Farklı şekillerini gördüm ama bunu görmemiştim. Yapılması ya da tasarımı zor değil yapan olmuştur mutlaka , ancak ben rastlamadım. Yatak örtüsü modellerinde kullanılan bir teknik.

Kare hanım dilendi bey beğendi motifi nostaljik en eski ve çok kullanılan beğenilen motifimiz olan standart kare motif kenarlarına farklı renkler ile yine 3 trabzan ve 3 zincirden oluşan teknik ile çerçeve yapılıp karenin büyütülüp o şekilde birleştirme yapılarak hazırlanan yatak örtüleri gördüm

Buradaki fark kenar bantlarının sık iğne olarak yapılması. 3 sıra hanım dilendi bey beğendi modelinden sonra sık iğne ile farklı renkler ile yapılacak çerçevemize geçiyoruz onu da 3 sıra örüyoruz. Bu şekilde çerçeve oluşturuyoruz. Çerçevelerin ayrı renkler ile örülmesinin sebebi modelin iyi anlaşılması. 3 tane aynı boy 1 tane de onlardan kısa örmek durumunda kalıyoruz.

Yapacak olanlara kolay gelsin. Ortadaki kare motif tek renk ve farklı bir renk olarak kenardaki sık iğne modeli olan yerleri de ortadaki renkten farklı ama 4 kenarı da aynı renk olarak örerseniz yatak örtüsü olarak çok şık bir model elde etmiş olursunuz. Kare motifin boyutlarını istediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz.

Şahsi fikrim çok büyük kare motifler ile yapılan yatak örtülerini pek beğenmiyorum. Model standart kare motif olunca güzel durmuyor. Ama tabii ki farklı kare motif örneklerinden büyük örülmüşler de gördüm popcorn örnekli modellerde büyük de olsa güzel duruyor. Kare motifin belli bir ölçüsü var ona sadık kalınırsa güzel olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın