Fermuarlı Kırlent Nasıl Dikilir Resimli Anlatımlı

Bugun sizler için dikiş nakış işleri ile ilgili kumaş ,ile yapılabilecek el işi örneğinden bahsedeceğim. Kumaş kırlent nasıl dikilir belki herkes kolay bir yolunu biliyordur. Ancak şimdi anlatacağımız model fermuarlı kırlent modeli yapılışı anlatımı olacak. Bir de kırlenti püsküller ile süsleyeceğiz. Püskül nasıl yapılır ve dekoratif olarak püskül nasıl kullanılır. Bunlarla ilgili fikirler de alacaksınız. Anlatacak çok şey var başlayalım :

Fermuarlı Kırlent Nasıl Dikilir Resimli Anlatımlı

Kumaş püsküllü ve fermuarlı kırlent yapımı için gerekli malzemelr ; baskılı kumaş, renkleri baskı ile uyumlu tek renk kumaş, fermuar, püskül için ip,makas,karton, dikiş malzemeleri .

Aşağıdaki parçalardan birini
kesiniz : – Kesim arayüzü: 20 “x 40” –
Kutu vuruşu: 20 “x 40” –
Baskılı kumaş: 20 “x 30.5” –
Kontrast kumaş: 20 “x 10.5”

Baskılı kumaş parçası ve kontrast parçasını birlikte 20 “kenar boyunca dikin. Sağ taraflar birlikte olacak.

 

Dikiş payını bir tarafa bastırın ve dikiş yerinin üstünde dikiş yaparak dikiş payını alttan alın.

Kumaşın arka kısmına sigorta arabirimi. Tabancayı kumaşın arkasına yerleştirin.

Yerine oturtun ve kenarda tutun.

Fermuarı, fermuar aşağı bakacak ve kumaşın sağ tarafını yukarı bakacak şekilde yastık örtüsünün üstüne doğru dikin. Fermuarı sağdan dışarı katlayın, basın ve üstü dikin.

Fermuarın diğer tarafıyla tekrarlayın.

Fermuarı açın ve yastığı içeri doğru çevirin. Yastık kenarlarını bir araya getirin ve fermuarı alttan yaklaşık 3 “olacak şekilde ayarlayın. Yan dikişleri dikin ve dikiş parasını bitirin.

 

Yastığı sağa çevirin. İplik püsküllerini kontrast kumaşın hemen altına dikin. Ve bitti!

 

 

Püskül nasıl yapılır resimli anlatımını aşağıdaki resimleri takip ederek püskülleri yapabilirsiniz. Kullanım yerini de son resimde göreceksiniz. Sizler de dilediğiniz dekoratif ürünlerde kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın