Gelin Tacı Modeli Çocuk Elbisesi Yapımı

Deryanın Dünyasında bir bayan gelip bu modeli yapmıştı. Derya Baykal Örgülerinde gelin tacı modeli olarak geçiyor. Belki başka bir ismi vardır bilemiyorum. Bu modele de gelin tacı ismi yakışıyor bence. Bu modelle örgü şal modelleri, bebek battaniyesi modelleri, örgü bluzlar, yelekler örgü bebek elbisesi örebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Gelin Tacı Örgü Kız Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır ?

Şişimize 92 ilmek atarak başlayalım. Daha sonra 1 sıra haroşa örgü modeli örelim. Sonraki turda ise kol ve beden ayrımlarını yapalım. 16 ilmek haroşa ördükten sonra 1 ilmek arttırılır. 1 düz örgü ördükten sonra 1 ilmek daha arttırılır. Kol kısmı için 15 ilmek haroşa örülür. 1 ilmek attırma yapılır. 1 düz örgü örülüp 1 ilmek daha arttırılır. Ön kısım içinsa 26 ilmek haroşa örülür 1 arttırılır. 1 düz örgü örülür ve yine 1 arttırma yapılır. Diğer kol için 15 ilme horoşa örülür, 1 arttırılır. 1 düz örgü örülüp tekrar 1 ilmek arttırılır. Diğer arka parça için 15 haroşa örülür. Örgünün ters kısımlarında arttırma veya eksiltme yapmadan ters olarak örüyoruz. Örgünün 3. sırasında örgünün sol kısmında ilk ilik deliği açılır. Diğer ilikler 8 sıra haroşa arası ile 5 adet olarak açılır. Artma kısımları her düz ilmeğin kenar kısımlarından yapılarak 10 kez tekrar edilir. Kol ilmekleri 35 olunca kesme işlemi yapılır.Ön ve arka kısımlar 6 sıra ayrı ayrı haroşa örülür. Daha sonra kol altında 6şar ilmek arttırılarak bütün ilmekler birleştirilip 3 sıra haroşa örülür. 6 ilmek ilik için horaşa örülür ve diğer kalan ilmekler bir düz öre bir arttır olarak 6 ilmek kalana kadar örülür. Kalan 6 ilmek yine haroşa olarak örülür. Arka sıra ters olarak örülür. Bu kısımdan sonra videoyu takip ederek gelin tacı örneği yapılır. 15 adet örnek olduktan sonra kız çocuk örgü elbise modeli bitirilir.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın