Gökkuşağı Çocuk Uyku Tulumu Yapılışı Tığ işi

Gökkuşağı Çocuk Uyku Tulumu Yapılışı Tığ işi

Uyku tulumu yapılışı paylaşacağız, Tığ işi küçük kalplerden oluşan bu örgü bebek uyku tulumunun modelini videolu anlatımla bulacaksınız.

 

Modelin tam ayrıntılı şekilde yapılışı yok. Yani sayıları size veremeyeceğiz. Ama örneğin yapılışını sizlere hem ayrıntılı olarak hemde videolu olarak vereceğiz. Sayıları önceki yazılarımızı inceleyerek daha önce anlattığımız modellerden uyarlayabilirsiniz.

Modele 7 ve katları + 6 zincir çekerek başlıyoruz. Modeli zincir çektikten sonra tüm ilmekler üzerine trabzan ( dolgu ) yapıyoruz. 3 zincir çekip 2. tura tüm ilmekler üzerine sık iğne yaparak devam ediyoruz. 3. tura ise yine aynı renkli iple devam ederek  tüm trabzanlar üzerine trabzan yaparak turu tamamlıyoruz. 4. turda rengi değiştiriyoruz. 4 sık iğne yaptıktan sonra sık iğne yaptığımız turdan 5. sık iğneye batarak fıstıkları yapıyoruz.

Modelin başlangıç kısmı bu şekilde yapılıyor. Teknik olarak model bu. Kalan kısmını videodan takip ederek yapabilirsiniz.  Birçok örgü modelinizde kullanabilirsiniz. Battaniye modellerinde, hırka modellerinde, şapka, atkı modellerinde. Şimdi tulum battaniyede nasıl durduğuna bakalım.

 

Model gerçekten çok güzel. Gökkuşağı renklerinde. Renkli kısımlar için evde kalan ipleriniz varsa değerlendirmek için yapabilirsiniz. Şimdi videolu yapılışını görelim.

solaklar için videolu anlatım için bu videoyu izleyiniz.

 

 

Bir cevap yazın