Günlük Kullanım Örgü Rahat Çanta Yapımı

Günlük kullanım örgü rahat çanta yapımı çok kolay. Evde kalan artık iplerinizi değerlendireceğiniz bir hobi projesi olacak.. Ya da satış yapmak isteyen hanımlar için el emeği satışı yapanlar da arta kalan yünlerle beraber belki 10 renk alıp 5 çanta yapabilecekler..İşte ekonomik ve kolay örgü çanta modeli yapımını bulacağınız yazımız. Yapmak isteyenlere kolay gelsin ben bu çanta formunu çok beğeniyorum.. İçine ne varsa alacak bir yapısı var. kendiniz göz de yaparsınız ve çanta içi küçük örgü aksesuar çantalarını da yaptınız mı süper kullanışlı bir çanta olur. Renkleri içinizi açan kolayca yapabileceğiniz örgü günlük kullanım çanta modeli yapımı için dilediğniiz iplik kullanabilirisiniz. Yumuşak formlu istiyorsanız koton , ya da orta yumuşak istiyorsanız merserize koton ip kullanabilirsiniz. Daha hafif oluyor sanırım merserize karışımlı ipler. Hem de çanta gibi aksesuar formlarına daha uygun oluyor.

Günlük Rahat Kullanımlı Örgü Çanta Yapılışı Resimli Anlatımı

Günlük kullanım örgü çanta resimlerinde gördüğünüz gibi renk ona yakışıyor. Örgü tekniği oldukça basit. 98+2 zincir ile başlıyoruz. 2 zincir baştaki boş bırakıp 3. zincirden örmeye başlayacağız onun için tırabzan görünümü sağlayacak olan 2 zincirimiz. örnek 98 zincir üzerine kuruluyor. ince iplerinizde 5 mm tığ , orta kalın iplerinizde 3,5 mm tığ kullanırsanız dengeleme oluyor .  Resimlerde de göreceğiniz gibi 2 li trabzan ile yapılıyor . Sonra kenar örülüşü anlatımlarında 1 sıra tüm kenara her ilmeğe 1 sık iğne yapılıyor sonra uzun kenarlara 1 eksi 1 sık iğne yapılıyor büyük kenarların biraz büzülmesi için . Gerçekten harika bir çanta tarifte anlaşılmayan bir yer olursa sorabilirsiniz. Şurasını anlatın dersiniz örneğin o kısmı anlatırım .. Kolay gelsin herkese tarif resimli anlatımlı olarak örgü günlük çanta yapımı aşağıdaki pdf dosyada linke tıklayınız.

 

günlük kullanım çanta yapılışı

 

Çanta renkleriyle olsun yapılışı kolay olması özelliği ile örgü çanta modelleri içinde çok sevdiğim yumuşak formlu çanta ..

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın