Havlu Kenarı Süsleme Fikirleri Yapılışı

Havlu Kenarı Süsleme Fikirleri Yapılışı

Havlu kenarı yapımını eğlenceli hale getirmekle kalmayıp kolay havlu kenarı yapılışını anlatacağız.

farklı renklerde de hazırlayabilirsiniz.

bu süslemelerin yapılışını anlatacağız. siz buradan fikiri alıp farklı desenler de yapabilirsiniz.

çocukların nevresim takımlarında yorgan ağzına yapılabilir. Perde kenarına çocuk odasına yapılabilir. Hayal gücünüz daha başka ne derse olur 🙂

Alttaki kısımı yapmak için;

ince koton ip, 1 numara dantel tığ

  • her bebeğin şapkaları arasında 6 cm var . bebekler buna göre havlu kenarına diziliyor.
  • 1 havlu kenarına 6 bebek sığıyor.

Havlunun eni ne kadarsa o kadar zincir çekiyoruz 2 sıra sık iğne yapıyoruz.

2 sıra sık iğneden sonra. 7 cm yüksekliğinde örüyoruz kafes yapıyoruz. kafes 8 sıra yapıyoruz. ya da 6 sıra ( 7 cm olacak ölçün)

Bebeğin yapımı : 

Elbisesi için; 4 zincir çekiyoruz. halka yapıp kapatıyoruz. 3 zincir çekip yukarı çıkıyoruz. 8 tane 2 li trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip yukarı çıkıyoruz en baştaki trabzanın dibine batarak 1 tane arttırıyoruz. ve sonra her trabzanın tepesine 1 tane batarak 2 li trabzan yapıyoruz. 9 adet olmuş oldu 2. sırada trabzan sayısı.toplamda 4 sıra yapınca tamamlanıyor elbisesi bebeğin. 11 trabzan oluyor 4. sırada toplam. havlu-kenari-susleme-7

erkek bebeğe çevirebilirsiniz eteği ikiye bölerek pantolon haline getirirsiniz ya da kardan adama dönüştürebilirsiniz yılbaşında hediye edebilmek için iyi fikir.

havlu-kenari-susleme-8

etek bitti ipi kesin .

şapkası için : sihirli halka yapıyoruz. yada 3 zincir çekip halka yapabilirsiniz.8 tane sık iğne yapıyoruz. sonraki sırada  her ilmeğe çift batıyoruz sıra boyunca. sonrasında hiç çift batmıyoruz 6 sıra yapıyoruz bunu. tam şapkanın kenar bandı içinde farklı renkle 1 sıra çakma sık iğne yapıyoruz.

Bacaklar: ipi iki kat yapıp 3 numara tığ ile 15 tane zincir çekiyoruz ( yada 10 tane ikiye katlayıp bakın boyutuna)

ayakkabılar için; bacakların ucundan iğne ile dikiyoruz. uçlarını farklı bir renk ile dikerek tamamen kapatarak ucunu ayakkabı görünümü veriyoruz. resimi inceleyin tıklayınca büyüyorlar yakından görebilirsiniz.

saç örgüleri için: Bu kızlar birbirlerine saç örgüleri ile bağlanıyorlar.  bunun için 9 adet ipliği yanyana koyuyoruz 3 er 3 er ayırıyoruz örüyoruz. saç örgüleri şapkanın altından birleşerek ilerliyor hem saç hem el görüntüsünü birlikte veriyor. ister kese kese yapın isterseniz de up uzun örün ve dikerek gidin.

 

Boyun bağı : Boyun bağı için 12 adet zincir çekiyoruz. başa tutturuyoruz normal halka yapar gibi. sonra ortaya bastırıp birleştiriyoruz fiyonk gibi ve tığı zincirin altından geçirip arkadan ilmek alıyoruz ve ikisini bir çekip kilitliyoruz zincir halkasını fiyonk gibi görünüyor. ipini çok kısa kesmeyin zincir halkasının yani boyun bağının çünkü arkasından bağlayacağız.

işte bu kadar. bebeğin etek uçlarına küçük kum boncuklarından dikebilirsiniz. yada pul dikebilirsiniz.

Bir cevap yazın