Hayranlık Uyandıran Yeni Örgü Modeli

Hayranlık uyandıran yeni örgü modeli yapılışı anlatımını sizlere sunacağız. Çok güzel bir örgü modeli yapılışı anlatımı ile karşınızda olmaktan mutluyuz. Dilerseniz bebek battaniyesi modeli , yazlık çanta modeli, kırlent modeli yapımı nda kullanabileceğiniz tığ örgü modeli yapımını hem anlatımını hem de videosunu aşağıda bulacaksınız.

Örgü modelleri yapımı aşamalarını sizlere en iyi şekilde anlatmaya bildirmeye çalışıyoruz. Eğer sorularınız olursa yorum bölümüne de yazabilirsiniz. En kısa sürede yanıt verilecektir.

Yazlık ip 2 numara tığ Model 4+1 zincirden oluşmakta. Örneği çıkarmak için bir miktar zincir çekelim. Üzerine 4 zincir ekleyelim 5 zincire 1tane trabzan yapalım.Üzerine 3 tane zincir çekelim. Dibine batalım ve 2 ilmek çekelim.2 ilmek bırakalım. Dibine batalım ve 2 ilmek çekelim. İlmek dolayalım. Alt zincirden 2 zincire batalım. 2 ilmek çekelim. Yanındaki zincire batalım 2 ilmek çekelim 3 kere tekrarlayalım.Tığda 6 ilmeği bir çekelim. Sıra sonu kadar tekrarlayalım. 3 zincir çekelim ve dibine batalım 3 lü trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. 2 model arasına 3 tane 3lü trabzan yapalım. 2 sırayı tamamlayalım.Örnek 2 sıradan oluşmakta. 1 sıradan başlayalım örmeye devam edelim. Çanta, bluz, elbise robası, yelek, bebek elbisesi,kırlent yapımında uygulayabilirsiniz

 

Bir cevap yazın