Her Şeye Kullanılacak Tığ Modeli Tarifi

Bu, eşarplar için mükemmel olan açık bir çalışma düzenidir. Herhangi bir iplik ve uygun bir kanca kullanın. 
Bu kalıp için, 9 + 6 katlarında zincirler oluşturmanız gerekecektir. Her zaman olduğu gibi, kalıp standart Amerikan terimlerinde yazılmıştır. Kullanılan dikişler ch-zincirleri, sc-single kroşe ve dc-double kroşedir.

Satır 1: 9 katları ve ekleri 6 zincirleri yaparak başlayın. 7. ch 6 ch ve sc atlayın, ** ch 2, sonraki ch 2 ch atlama, sonraki ch 5 ch, ch 2, 2 ch atlama, sonraki sc ch, ch 5, 2 ch atla, sonraki ch de sc ** ** ile ** tekrar 8 sola gidene kadar tekrarlayın, ch 2, 2 ch atla, sonraki ch de 5 dc, ch 2, 2 ch atla, sonraki ch’de sc, ch 2, sonraki ch’de atlayın, son ch’de dc. Çevirin.

Satır 2: Ch 1, sc aynı st, ch 2, ** sonraki dc dc, [ch 1, sonraki dc dc] 4 kez, ch 2, sonraki ch-5 uzayında sc, ch 2 ** ** ile ** arası, son ch-5 boşluğunda sc. Çevirin

Satır 3: Ch 4, ** sonraki dc’de dc, [ch 2, sonraki dc’de dc] 4 kez ** ** ile ** arasında, en son sc’de tekrarlayın. Çevirin.

Satır 4: ** ch 5, sonraki ch-2 boşluğunda sc, ch 2, sonraki ch-2 boşluğunu atla, sonraki dc 5 dc, ch 2, sonraki ch-2 boşluğunu atla, sonraki ch-2 boşluğunda sc * * Son alanda **, **, ch2, dc arasında tekrarlayın. Çevirin.

Şimdi istediğiniz yüksekliğe ulaşana kadar 2 ila 4 numaralı satırları tekrarlamanız gerekiyor. Ve sonuç bu şekilde oluyor.. İstediğiniz örgü modelini dilediğiniz renkler ile bu kadar kolay yapabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın