İki renkli bebek yelek modeli yapılışı anlatımlı

İki renkli bebek yelek modeli yapılışı anlatımlı

iki renk bebek yelek

Malzemeler :

  • Bebe yünü 1 sarı, 1 adet beyaz
  • 3 numara şiş
  • tığ no:1
  • düğme 4 adet

 

İki renk bebek yeleği yapılışı arka kısım :

64 ilmek ile başlayın. 6 sıra haraşo örün. iki kenardan 8 er ilmek haraşo olacak ortası düz örgü olacak şekilde 13 cm örgüye devam edelim. Kenarlardan 16 şar ilmek haraşo ortası düz örgü olacak şekilde 6 sıra örün. İki taraftan kol için 8 er ilmek kesin. 6-7 cm daha ördükten sonra tümünü 3 sıra haraşo yapın ve keserek arkayı bitirin.

Ön;

3 numara şişe 36 ilmek atın sarı renk ile aynı işlemi beyaz renk için de yapacağız. kenardan 8 er ilmek haraşo gerisi düz örgü olacak şekilde örelim. 13 cm olsun örgü boyu 10 sıra aralıklarla ilmek açmayı unutmayın önlerin birine düğme için.

6 sıra kol kesimi yapılacak. Kol kesimi yapılacak taraftan 16 ilmek haraşo örelim diğer taraftan yani kenara gelecek ( düğme-ilik) tarafa 8 haraşo örelim diğer ilmekler düz örülecek. 3 cm kadar örün . yaka için 12 ilmek keselim. kalan ilmekleri 10 sıra haraşo ördükten sonra bitirelim. hepsini bir keselim.

Parçaları birbirine dikin, düğmelerini de dikelim.

Cepler :

Beyaz kısıma sarı ile , sarı kısıma beyaz ip ile tığ yardımıyla ilmekler alın şişe geçirin.  20 ilmek almalısınız. 3 sıra haraşo örün. Kenarlardan 3 er ilmek haraşo ortası düz olarak örülecek. yanlardan dikerek bitirin. istediğiniz uzunluğa gelince kesin. 

 

Bir cevap yazın