İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

    Bu farklı iki renkli örgü modeli yapılışı ve hoşunuza gidecek güzellik de olan bu güzel iki renk örgü modelleri yapılışı anlatımı ve örgü eğitimi videosu sayesinde oldukça kolay iki renk örgü modeli yapılışı anlatımını göreceksiniz daha öncede sizlere İki Renkli Dikey Çizgili Örgü Modeli Anlatımlı Yapımı konusunu paylaşmıştık

İki Renkli Örgü Modelleri

Bu güzel Örneğe şişe ilmekleri 4 ve katları + 2 ilmek atarak başlıyoruz. Şişimize ilmekleri atıyoruz ve örmeye başlıyoruz

İlk rengimi aşamasında.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örerek. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örerek ve Sondaki ilmeği düz olarak örüyoruz.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

İkinci rengimize geçiyoruz.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. 1 ilmek düz, 1 ilmek ters, 1 ilmek düz örüyoruz. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 1 ilmek kalana kadar bu işleme devam ediyoruz. Son ilmeği düz olarak örüyoruz.

4.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmeği örmeden alıyoruz. 1 ters, 1 düz , 1 ters örüyoruz. Bu işlemi 1 ilmek kalana kadar örmeye devam ediyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

İlk rengimize geçiyoruz.

5.tur: İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örüyoruz. Sondaki ilmeği düz olarak örüyoruz.

6.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

İkinci rengimize geçiyoruz.

7.tur : İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. Sonda 1 ilmek kalana kadar 1 düz, 1 örmeden al, 1 düz , 1 ters örüyoruz. Son ilmeği düz örüyoruz.

8.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 düz, 1 ters, 1 örmeden al, 1 ters olarak örüyoruz. Sondaki ilmeği ters olarak örüyoruz.

örneğin videosunu da aşağıda görebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın