İki Şiş İle Kolay Patik Yapılışı Anlatımlı

İki şiş ile çok kolay patik yapılışı anlatımını sunacağız sizlere , az bir örgü örmeyi bilmeniz yeterli. Örgü örmeye yeni başlayanlar için sitemizde çok örgü modeli tarifi var yapılışı anlatımları , resimli anlatım , videolu anlatım her türlü anlatımlar ile örgü örmeyi öğrenmek isteyen herkesin yanındayız. Sorularınız olursa örgü modelleri ile ilgili takıldığınız yerde sorabilirsiniz.

İki şişle kolay patik yapımı için ilk olarak şişimize 58 ilmek atalım.Bir sıra ters örgü olarak devam edelim.Diğer kısmıda ters örgüyle devam edelim yani önlü arkalı ters örgüye devam edelim.Toplam da 3 sıra ters örgü yada haroşa modeli dediğimiz tekniği yapalım.Diğer renge geçiş yapalım.Bu sırada 25 ilmeği ters örgü olarak örelim 1 tane ilme artıralım 2 düz örelim 1 tanede daha artıralım 4 tane ters örgü örelim.2 tane düz örelim 1 tane artıralım.Kalan ilmekleri ters örgü olarak devam edelim.

Burdaki mantığımız artırma olan kısımlarda yaptığımız işlemi her sırada tekrar edeceğiz.Toplamda 7 tane krem rengimiz olana kadar bu işlemi tekrar edelim.Daha donr akrem ipimizi koparıp diğer renkle devam edelim.Bu sırada normal haroşa modelimize devam edelim toplamda 7 sır aolana kadar yapıcaz.7 sıra ilmekleri yaptıktan sonra keselim. Patiğimizin dikim aşamasını da yaptıktan sonra iki şişle kolay patiğimizi bitirmiş olduk. İyi günler de kullanın.

 

Bir cevap yazın