İkili Döngü Modeli Nasıl Yapılır?

Sizlere yine çok güzel bir örgü modeli hazırladık. Biraz saç örgü modeli yapılışına benziyor. Tüm örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Bu yeni örgü modeli ile Hırka modelleri yapabilirsiniz. Yelek modelleri yapabilirsiniz. Modelli yaptığınız bir kazak veya hırkada iki motif arasına koyabilirsiniz. Kolay ve çok şık bir şiş örgü modeli. Bebek örgü modellerine de çok yakışacaktır.

İkili Döngü Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

 

Modeli kavramak için önce ilmek sayısını az tutalım. Kavradıktan sonra istediğiniz uzunlukta ilmek atarak başlayabilirsiniz. Çift sayıda ilmek atarak örebilirsiniz. 34 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Daha sonra sıra sonuna kadar 2 ilmek düz , 3 ilmek ters olarak örelim.

2.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2 ilmeği ters olarak örelim. 2 ilmek düz olarak örelim. Sonraki ilmeği önden batarak yön değiştirerek yani örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. Yönünü değiştirdiğimiz ilmeği iplik arkada kalacak şekilde yine örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmek düz olarak örelim. Örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden alıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

5.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. Örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden ip arkada iken diğer şişe alıyoruz. Ve 2 ilmek ters olarak örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

6.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 2 ilmek ters olarak örüyoruz. Şimdi sol şişte başta 3 ilmek var. 3. ilmek örmeden aldığımız. Bu ilmeği düz olarak örüyoruz. Sonra önündeki 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. İlk başta ördüğümüz ilmeği en son şişten çıkartıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

Karışık görünmüş olabilir ama kolay bir model. Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

İkili Döngü Örgü Modeli Yapılışı Video

video için  tıklayınız…

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın