İlkokul 2.sınıf Çeyrek Saatler Etkinlikler Çalışma Sayfaları

İlkokul 2. sınıf ikinci dönem konusu olan saatler bazı çocuklar için çok büyük sıkıntı oluyor. Bu öğrenme sıkıntısını en iyi saatler etkinlik sayfaları  saatler alıştırma sayfaları yardımı ile atlatabilirsiniz. İnternetten çeşitli videolar izleteyim görsel olarak pekişsin diye düşünüyorsanız çok dikkatli olun. Beraber evde kartondan veya kağıt tabaktan saat yapın. Evde saat yapımı için fikir verecek konumuza linkten ulaşabilirsiniz.

Çocuğun kafasını daha çok karıştıracak ayrıntılara girmeyin. Çok fazla bilgiyi aynı anda kafada tutamaz muhakemesini yapıp değerlendiremez. Şöyle olunca budur, böyle olunca şudur. Net ve kısa bilgi cümleleri ardından da bol alıştırma alısştırma çözerken ilkinde sizinle beraber olsun net kısa bilgi cümleleri ile bak bu yuzden böyle anlatabilirsiniz. Kendi kendine çözerken de evet ne düşünüyorsun konuşarak çöz ben de duyayım bakalım doğru mu düşünüyorsun. diyebilirsiniz.

Şimdi sizlere faydalı olacak saatler etkinlik sayfaları paylaşacağım. Saatler ile ilgili problemler ilerleyen zamanlarda gelecek. Çeyrek saatler ve buçuk saatleri bir öğrenelim 🙂  İleriki konularımıza bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

 

saat öğreten tablet

Gün ve Ay

LAMİNE SAAT

 

 

 

 

Bir cevap yazın