İlmek Değiştirmeli Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı – videolu

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. Yaz örgüleri için uygun bir model daha. Şal modelleri, panço modelleri, örgü hırka modelleri yapabilirsiniz.

 

İlmek Değiştirmeli Ajurlu Örgü Nasıl Yapılır ?

Şişimize ilmek atarak başlayalım. Ve bir kaç sıra bir sıra düz bir sıra ters örgü olarak örelim.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. İkinci ilmeği düz olarak örelim. İki ilmeği şişten çıkartalım ve ilk ilmeği kendimizden taraftan sol şişe tekrar alalım. Diğer ilmeği de arka taraftan alıp düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim. 1 ilmek düz 2 ilmeği şişten çıkart ve yer değiştir düz olarak ör.

2.tur : Arka sırayı ters olarak örelim.

Şimdi ise bir sıra düz örgü örelim. 1 sıra ters örgü örelim. 2 kez . 5 sıra örgü örmüş olacağız. Sonraki sırayı tekrar ilmek değiştirerek öreceğiz. Daha sonra istediğimiz uzunluğa geldikten sonra aradaki ilmekleri sökerek örgümüze model verelim. Ve ortaya beğeneceğiniz çok şık bir örgü modelleri çıksın.

İlmek Değiştirmeli Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı Video :

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir