İnstagram Logo Anahtarlık Yapımı Anlatımlı

Merhaba örgü seven hanımlar, şimdi sizlere çok kullandığınız instagram logolu anahtarlık modeli yapımını sunacağız. Örgü logolu anahtarlık yapımı için amigurumi tekniği yani sık iğne modeli ile öreceğiz.

Tığ küçük numara , ipimiz de ona uygun olmalı. Renkleri resimden bakıp seçebilirsiniz. Koyu kahverengi, açık kahverengi, siyah  ve beyaz renklerini kullanın. Anlatıma geçelim. İster yapıp satın isterseniz kullanın ya da sevdiklerinize armağan edin. Her ne olursa olsun güzel günlerde kullanılsın.

Yapım aşamalarının resimlerini koyalım açıklamadan takip edersiniz. Kolay gelsin.

 

Instagram Logo Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Koyu kahve, açık kahve, kırmızı, yeşil, sarı, mavi, siyah ve beyaz iplikler, ipimize uygun tığ, anahtarlık klipsi ve makasa ihtiyacımız olacak. İlk olarak açık kahverengi ipliğimizle 17 zincir çekip başlıyoruz. Sonra zincirlerin üzerine 2. zincirden başlayıp her bir zincirin üzerine sık iğne yaparak devam ediyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde 1 zincir çekip dönerek, tekrar sık iğne yapıyoruz. Aynı şekilde 12 sıra örmeye devam ediyoruz.

Şimdi koyu kahverengi ipliği geçip 6 sıra üzerine sık iğne örüyoruz. Daha sonra sol köşesine görselinde gördüğünüz gibi renkli parça ipliklerle çizgi halinde işleme yapıyoruz. Siyah renkli ipimizle 2 zincir çekip, ilk zincirin içine 6 sık iğne yapıyoruz. Sonraki turda her ilmeğe iki kez batıp 12 sık iğne yapıyoruz. Üst sıraya geçtiğimizde bir tek, bir çift sık iğne yaparak 18 sık iğne örüyoruz. Bir sonraki sırada 2 tek 1 çift örerek 24 sık iğne yapıyoruz.

Beyaz renkli ipimize geçip 3 tek 1 çift sık iğne örerek 32 sık iğneye çıkarıyoruz. İlk başta ördüğümüz kahverengi parçanın üzerine bu parçamızı dikiyoruz. Örgünün sağ üst köşesine kamera lensini işliyoruz. Anahtar klipsini takmak için köşe kısmına 3-4 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Anahtar klipsini de sabitledikten sonra anahtarlığımız kullanıma hazır oluyor.

 

Bir cevap yazın