Jut İp İle Örgü Çanta Yapımı Anlatımlı

Örgü çanta modelleri ile dolup taşan sitemizde sizlere bir yenisini daha sunmaktan çok mutluyuz. İster kısa saplı ister uzun saplı kullanabileceğiniz jüt ip denilen ip ile kısa zamanda kolayca örebileceğiniz kullanışlı güzel yazlık çanta yapımı anlatımı ile kolay çanta yapacaksınız.

 Muhteşem dokuyu en iyi şekilde kullanmak için tasarımı mümkün olduğunca basit tutmak istedim. Bir büyük ve bir küçük çanta yapıldığını göreceksiniz. Küçük çantadaki her iki kol için de şerit kullanılmıştır. Büyük çanta için de şerit kullanılmıştır. Her iki çanta yapımında üç parcadan oluşuyor. hem ön hem de arka için bir daire ve ön ve arka parçaların etrafında dönen bir bant ve torbanın yanlarını ve tabanını yapmak için bir parça daha örgü. 

Krema torbası 22 cm çapındaki ikisinden daha küçük, derinlik 7 cm Büyük torba 27 cm çapında, derinlik 7 cm.

Küçük çanta için iki top ip, 1 metre şerit, büyük çanta için 3 top gül rengi ip ve 1,5 metre şerit kullanıldı büyük olan çapraz çanta şeklinde tasarlanmıştır. Sapları dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Hazır malzemeler de kullanabilir ya da örebilirsiniz..

Jüt ile çalışmak için ipuçları

  • Tavsiye edilenden daha küçük boyutlu bir kanca kullanarak, torba yapısını vermek için mükemmel, sağlam, sağlam bir doku elde edersiniz.
  • Çalışmanızı gevşek tutun, ne kadar sıkı çalışırsanız çalışın o kadar fazla olur.
  • Bir kez çalıştıktan sonra, jüt çok bükülebilirdir, bu nedenle çalışmalarınızı ilerledikçe doğru şekle doğru çekin.
  • Kancayı “tutma” yöntemiyle tutmanın jüt ile çalışmayı çok daha kolaylaştırdığını buldum.
  • Sürekli bir turda çalışarak, ön ve arka parçalardaki birleştirme dikişinden kaçınırsınız.

6 numara tığ ile örülüyor.

Küçük çantanın yapılışı

Küçük çanta yapmak için:

1

Ön ve arka parçalar için (2 yap)

Tur 1: 8mm kancayı ve Vanilya Kremini kullanarak bir Sihirli Yüzük yapın ve halkaya 6 dc (ABD sc) uygulayın. Bunun sonunda veya aşağıdaki turlardan herhangi birinde birleştirmek için kaymayınız.

2

Tur 2: Her bir st boyunca 12sts boyunca 2dc (ABD 2sc) ile çalışın.

Tur 3: (1 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 6. 18 sts.

Tur 4: (2 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 6. 24 sts.

Tur 5: (3 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 6. 30 sts.

Tur 6: (4 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 6. 36 sts. Turun sonunda bir sl ile katılın ve bitirin. Uçlarınızı bitirmek için, işi yanlış tarafa çevirin ve kancayı kullanarak ve dairenin ortasına doğru geri çalışarak, yerinde tutmak için birkaç dikişin altındaki kancayı besleyin.

Katılma bandını yapmak için:

İkinci zincire kancadan başlayarak, 32sts zincirinin sonuna doğru dc (US sc) ‘den 33’lü bir zincir uygulayın. Zincir 2 ve şimdi fotoğrafta olduğu gibi, zincirin diğer tarafına doğru çalışmaya devam edin. Sıra zincirinin sonunda 1 ve sl st, başlangıçtaki yerine geri dönecektir.

Parçaları bir araya getirmek:

Sağ taraflar dışarıya bakacak şekilde, dairelerden ve bandın bir araya gelmesini sağlayın, böylece kenarlar birbirine yapışır. Sadece ön kısımda ve bantta sadece arka halkada çalışmak, aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi, parçaları bir araya getirmek için tamamen kaydırın.

Şimdi arka parçayı, ön parçayla aynı bandın üzerine yerleştirin ve eskisi gibi çevirin. Bitirmek. Torbanın açılma noktasında, uçlara bir miktar takviye vermek üzere her bir birleştirme dikişinin sonunda uçları birkaç kez bağladım. Başka uçlara asın.

Torbayı bitirmek için, şeridin uzunluğunu ikiye kesin ve iki tutacağı yapmak için tıknaz bir düğümle sabitleyerek her parçayı torbanın üzerine geçirin.

Daha büyük çanta yapmak için:

Büyük torba, küçük torba ile aynı yöntem kullanılarak yapılır. Ön ve arka parçalar için (2 yapınız):

1. Tur: 8mm kancayı ve Tea Rose’u kullanarak bir Magic Ring yapın ve halkaya 8 dc (ABD sc) uygulayın. Bunun sonunda veya aşağıdaki turlardan herhangi birinde birleştirmek için kaymayınız.

Tur 2: 16sts her turda 2dc (ABD sc) çalışın.

Tur 3: (1 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 8. 24 sts.

Tur 4: (2 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 8. 32 sts.

Tur 5: (3 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 8. 40 sts.

Tur 6: (4 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 8. 48 sts.

Tur 7: (5 dc (ABD sc), sonraki st a dahil) x 8. 56 sts.

Katılma bandını yapmak için:

İkinci zincirden kancadan başlayarak, 47sts’den dc (US sc) boyunca zincir 47 çalışın. Zincir 2 ve şimdi, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, zincirin diğer tarafına doğru çalışmaya devam edin. Sıra zincirinin sonunda 1 ve başa tekrar birleştirmek için st.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir