Kabartmalı Portakal Dilimi Tığ İşi Kare Motif Yapılışı

Portakal dilimi modeli tığ işi kare motif yapılışı orijinal adı ile kare güneş motifi yapılışını sizlere resimlerle anlatmaya çalışacağız. Daha önce sizlere yapılışlarını verdiğimiz kare motif ve yuvarlak tığ işi motif modelleri yapılışlarını da inceleyebilirsiniz. Tığ işi kare motif modellerini incelemek isterseniz ;  79 adet kare motif modelleri konusundan ulaşabilirsiniz. Bakarak sayarak yapabilenler için çok iyi bir hazine farklı modellerin sergilendiği konular. Peki yapılışını ayrıntılı olarak istiyorsak ayrıntılı resimli anlatımlı tığ işi kare motif bebek battaniyesi yapılışı

konusunu inceleyebilirsiniz. Kare motif yazarsanız arama butonuna karşınıza kare motif ile yapılmış tığ işi örgü modelleri çıkacaktır.

Kabartmalı Portakal Dilimi Tığ İşi Kare Motif Nasıl Yapılır?

Modelin küçük halinin çapı 12,5cm dir. Portakal dilimi görünümlü kabartmalı tığ işi kare motif dilerseniz kilim olarak kullanabilirsiniz. Tığ işi kilim yapılışı , tığ işi koltuk battaniyesi ya da koltuk şalı yapılışı ya da tığ işi bebek battaniyesi modeli olarak kullanabilirsiniz.

koltuk battaniyesi olarak bu şekilde kullanabilirsiniz.

Kilim olarak kullanımı bu şekilde;

Ya da mutfakta bir takım yaparsınız bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz, çaydanlık altına konulan büyük bir parça yapabilirsiniz. Tığ işi tutamaç da yapabilirsiniz. Mutfağınız renklenir bahar gelmiş bahar renkleri ile güzel bir takım oluşturabilirsiniz. İstediğiniz ip türünü kullanabilirsiniz . İnce penye ip , koton ip kullanabilirsiniz ya da daha farklı elinizde ne varsa artık ipleri değerlendirebilirsiniz.

Şimdi sizlere modelin yapılış şemalarını vereceğim :

Şimdide örülmiş bir örnek üzerinden adım adım resimlenmiş kare motif yapılışı :

4 zincir çekip halka oluşturun.

3 zincir çekip sonra 11 adet 2 li trabzan yap.

Şimdi kabartmalı kısımların örülüşüne geçiyoruz resimlerden her şey net görülüyor.

Bitmiş hali bu şekilde olacaktır. Arkası da bu şekilde görülecektir.

Renkli halleri ve kullanım yerleri :

 

 

Kaynak:https://www.livemaster.ru/topic/420709-motiv-solnechnyj-kvadrat-vyazanie-kryuchkom?vr=1&inside=1

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın