Kahve Çatlağı Örgü Modeli Yapılışı

Kahve çatlağı örgü modeli yapımı artık bir çok örgü modelinde görüyorum. El işi örgü modellerinde zaten çok eskiden beri kullanılan örgü modelidir. Ancak hazır örgü modellerinde de artık görmek mümkün. Kahve çatlağı örgü modeli yapımı için anlatımlı videoyu yazımızda bulacaksınız.

Kahve çatlağı örneği tarifi ile sizler de çok güzel örgü modelleri yapabilirsiniz. Bir çok örgü modelinde bebek örgüleri ve bayan örgü modellerinde kullanılmakta. Hırka modellerinde kollarda kullanıldığını görmüştüm çok yakışmıştı gercekten. Bebek örgü modellerinde kız çocuklarına örülen etek modellerinde hem esnek hem de sünmeyen bir model olduğundan çok güzel duryor. Bebek battaniyesi modeli olarak kullanımı da çok şık. Dolamalı bir örgü modeli olduğu için fazla ip yer diyenler olabilir ama sadece 1 ilmek kadar sanki her sırada her örnekte bir ilmek arttırmış gibi düşünün o kadar ip sarıyoruz , küçük bir miktar gidiyor yani.

Çok güzel örgü modelleri yapacağınızı düşünerek aşağıya yapılışını bıraktığımız kahve çatlağı örgü modeli yapımını sizlere sunuyoruz. Yelek örgü modellerinde videolu anlatımda olduğu gibi araya 1 ilmek düz örgü yapıyoruz kenarlarda 1 er ters örgü oluyor ve çok zarif duruyor örgü kahve çatlağı modeli arasındaki boşluk.

 

 

Bir cevap yazın